Zimska služba in čiščenje

To pa ne paše nikamor

Moderator: uredniki

Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Zimska služba in čiščenje

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Že dolgo študiram o tem in moram napisat!

Na kura? mi gre, ker ljudje ob sneženju jamrajo, da je zimska služba spet zaspala, da ni nič očiščeno in podobno!
Halo!
A res mislite, da zimska služba vsako sneženje zamudi?
A se nebi kdaj vprašal, če se mogoče ne trudijo, če ne zaradi drugega, zaradi tega, ker nočejo več poslušati, da so zaspali, da ni očiščeno in podobno!
Ne more biti vse takoj spluženo in na vseh mestih, sploh, če pada sneg močneje. Ve se kaj so prioritete in to niso pločniki in ozke neprometne ulice!
Vremenarji se zdaj pri snegu že tako redko zaj?bejo, da bi jim pa mogoče kdaj lahko verjeli, da bo naslednji dan sneg na cesti in da bi bilo pa fino, če bi vstali 15 minut prej, da ne boste zamudi v službo!

Saj jaz tudi nisem velik ljubitelj snega. Se pač zgodi, tega ne moreš spremeniti!

No, samo toliko od mene, ker me zares razpi?di, da nekateri ljudje res vsako sneženje težijo okoli tega! Vzem lopato v roke pa si odmeč tist pločnik!

Čaoooooooooo!
Uporabniški avatar
Hrvoje-ZD
VW BK Dalmacija
Prispevkov: 270
Pridružen: Sobota 24.12.2005 19:03:12
Kraj: In the sunset on the beach...Zadar/Croatia

Odgovor Napisal/-a Hrvoje-ZD »

Ej Klemen jesi ti to malo nervozan ha?! :lol:
KOMBIT CHAPTER


1978 T2 "Bajadera"
No
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 44
Pridružen: Torek 29.7.2008 22:58:16

Odgovor Napisal/-a No »

Hmm delno mas prav ampak doma sem v centru mesta MB (oz slabi 1km vun).Privatniki al kaj pac so prej spucajo pločnike kot se ceste spucajo.Moje ulice sploh ne spucajo, pa je zelo prometna ter ni neka mala.Tisti ko se pa morajo zbuditi ali sredi noči ali pa kako drugače pa imajo itak v tem sneženih mesecih plačano pripravljenost (tako rekoč spanje).
Uporabniški avatar
Skrjanc jr.
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 379
Pridružen: Četrtek 10.2.2005 11:24:25
Kraj: ®irovnica

Re: Zimska služba in čiščenje

Odgovor Napisal/-a Skrjanc jr. »

Klemen Klemen napisal/-a:Že dolgo študiram o tem in moram napisat!

Na kura? mi gre, ker ljudje ob sneženju jamrajo, da je zimska služba spet zaspala, da ni nič očiščeno in podobno!
Halo!
A res mislite, da zimska služba vsako sneženje zamudi?
A se nebi kdaj vprašal, če se mogoče ne trudijo, če ne zaradi drugega, zaradi tega, ker nočejo več poslušati, da so zaspali, da ni očiščeno in podobno!
Ne more biti vse takoj spluženo in na vseh mestih, sploh, če pada sneg močneje. Ve se kaj so prioritete in to niso pločniki in ozke neprometne ulice!
Vremenarji se zdaj pri snegu že tako redko zaj?bejo, da bi jim pa mogoče kdaj lahko verjeli, da bo naslednji dan sneg na cesti in da bi bilo pa fino, če bi vstali 15 minut prej, da ne boste zamudi v službo!

Saj jaz tudi nisem velik ljubitelj snega. Se pač zgodi, tega ne moreš spremeniti!

No, samo toliko od mene, ker me zares razpi?di, da nekateri ljudje res vsako sneženje težijo okoli tega! Vzem lopato v roke pa si odmeč tist pločnik!


Čaoooooooooo!
Delno se strinjam s tvojim mnenjem, vendar me je letos razpi*dilo to, da se GLAVNIH cest v kranju cel dan nihče ni dotaknil, sneg je padal ponoči, spluženo je bilo pa šele po 18. uri zvečer. Pa tudi dejstvo, da je bilo eno izmed večjih zastonj parkirišč cel dan neočiščeno in da je bil dostop z avtombilom na pogon zadaj popolnoma nemogoče (ker je iz obeh strani strm klanec) do večera in sem moral vso robo za gostilno nosit 500m, ker sem moral parkirati pred eno privat firmo.

Problem je, da delavci, ki plužijo najprej splužijo pri sebi doma, pa pri stricu, pa pri dedku ki ma revmo, pa tastu, tašči itd itd, šele potlej se pa lotijo cest, ko je na cesti že gužva....


To je samo moje mnenje in nikogar nočem užaliti, samo mislim, da bi se lahko naši cestarji malo bolj organizirali, ker je vsako leto isto, pravijo, da so 110% pripravljeni, potem pa pade 20 cm snega se pa vse ustavi...

Na radiu je bilo zadnjič rečeno, da so na cesti vsa razpoložljiva sredstva, pa na relaciji Žirovnica - Kranj nisem videl niti enega pluga...
1968 Karmann GHIA
1972 1303
Primož
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 60
Pridružen: Ponedeljek 20.11.2006 23:08:55
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Primož »

No se bom še pa jaz mal skašlal ker je že tema taka, ki me že dolgo mal pizdi. :lol: Narod jamra ker je razvajen, scartlan, zagovejen pa še kaj bi se vrjetno našlo. Zadnjih nekaj let sem doma v bloku in že nekaj let izivam narod na parkirišču z lopato ko zapade sneg. Pa misliš da se kdo pridruži, al pa da bi kdo s kako pletenko vn prleto pa bi bla to prava fešta. Ja kje pa! Gnijejo pa vegetirajo po blokih ko take rože! Edino ka znajo telefon, pilota pa miško v roki držat pa vsi polni zgovorov kak so zaposleni pa nimajo cajta....Enkrat me je en stari nadr ker sn še po osmi uri zuna šaflal, on bi pa rad spal, češ kaj se grem da ružim ker bi on rad spal. Zjutraj je pa verjetno bil prvi ki je težil zakaj ni spucano. No tolk o tem in o mojem dojemanju podobne problematike :twisted:

Mater paše se takle skašlat :lol:
1200j l.76
No
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 44
Pridružen: Torek 29.7.2008 22:58:16

Odgovor Napisal/-a No »

[quote="Primož"][/quote]

S casom bos odnehal ker bos videl, da nima smisla pucat ce nakoncu nimas nic od tega po moznosti nasledni dan mores parkirat isto v sneg ker so ti zasedli parkirni prostor ;)
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Škrajnc, kako pa misliš, da bi se morali cestarji bolj pripravit?
Uporabniški avatar
Skrjanc jr.
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 379
Pridružen: Četrtek 10.2.2005 11:24:25
Kraj: ®irovnica

Odgovor Napisal/-a Skrjanc jr. »

Klemen Klemen napisal/-a:Škrajnc, kako pa misliš, da bi se morali cestarji bolj pripravit?
Lej, mislim, da bi se dalo naredit kakšen pameten, organiziran načrt pluženja. Naprimer, da se naredi plan pluženja, posebej za recimo vsako regijo ali mogoče mesto, območje in glede na razpolago sredstev se določi katere ceste morajo biti splužene najprej, recimo glede na obremenjenost, toka prometa ipd. Mora pa bit vnaprej dogovorjeno, da ko zapade sneg vsak točno ve kaj je urgentno in za katero območje mora skrbet....

Ne vem, mislim da je sredstev dovolj, saj ima skoraj vsaka manjša vas par kmetov, ki se pridružijo pluženju s traktorji, zgleda da je pač problem v organizaciji...

Najbolj neumno se mi pa zdi pač, da ljudje za take stvari plačujemo s cestninami, vinjetami, davki, raznimi dajatvami, na koncu pa pade par cm snega se pa vse ustavi...

Sej ne pričakujem, da bi plužili pred hišami, bloki, daleč od tega, ampak glavne ceste skozi mesta, hitre ceste in avtoceste bi pa morale biti urejene, ne pa da greš zvečer iz kranja domov po avtocesti, pa je tako zasnežena, da se vozi 40.
1968 Karmann GHIA
1972 1303
Uporabniški avatar
Skrjanc jr.
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 379
Pridružen: Četrtek 10.2.2005 11:24:25
Kraj: ®irovnica

Odgovor Napisal/-a Skrjanc jr. »

Speedy napisal/-a:Podpiram Klemena, jaz sploh ne želim plugov in soli na cesti :lol: ker pol ni užitkov v vožnji.
Čisto normalno je, da je sneg na cesti, kaj je bilo pa pred 30 leti, dokler ni bilo 20 cm snega ga sploh nihče ni plužil, pa tudi soli in drugih kemikalij niso polivali kot da je voda. .
Pred 30 leti ni imel vsak drugi slovenec svojega avtomobila in cestni prevoz ni bil tako pomemben , v današnjem času pa nas je večina odvisna od njega.



Zdej bom pa nehal pisati, ker počasi postajam preveč pameten :lol: :lol:
1968 Karmann GHIA
1972 1303
nejcp
Tafrišn
Prispevkov: 9
Pridružen: Sreda 16.4.2008 23:13:08

Odgovor Napisal/-a nejcp »

Za vse tiste ki se razburjajo nad cestno sluzbo, v uradnem listu republike slovenije piše da se sneg s cestišč začne odstranjevati, ko je na njem 10 cm snega. V Mariboru ga je sedaj mogoce 5 cm pa se cestne sluzbe vozijo po mariboru ze celi dan saj jaz sem jih videl. Drugace pa gredo pri nas cestarji na cesto že veliko prej zaradi njihove dobred volje, da bi utišali ljudi a je vsako leto slabše. Tako kot je rekel speedy uničijo ves uzitek v vožnji. Ampak takšno je samo moje mnenje.
nejcp
Tafrišn
Prispevkov: 9
Pridružen: Sreda 16.4.2008 23:13:08

Odgovor Napisal/-a nejcp »

Popravek 15 cm je na cestišču in 10 cm na pločnikih.
Ata Krebs
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1314
Pridružen: Sobota 8.11.2008 22:18:29
Moja vozila: 1958 VW hrošč
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Ata Krebs »

No, pa še bom jaz pristavil svoj piskrček. Sem mnenja, da ni problem v zimski službi, ampak v voznikih. Ali je že kdo opazil, da je v najslabših razmerah na cesti največ paklenih vozačev. Prevladujejo gospodje z baretkami na glavi, pa priletne gospe s častitljive starosti s klobuki, pa izredno fine dame, ki so mnenja, da je vzvratno ogledalo v avtu zato, da se vanj pogledajo, če so dovolj dobro naličene pa še bi lahko našteval. Problem je, ker morajo vsi ti ljudje biti nujno na cesti prav v najslabših razmerah, vozijo in krmarijo celih 15-20 km na uro in seveda bentijo nad ostalimi nič hudega slutečimi udeleženci v prometu. Saj nihče ne zahteva ali pričakuje, da je potrebno drveti po cestah, ampak, lepo prosim, 15-20! Ko pa si nekdo drzne, da jih prehiti, pa je seveda divjak. Res je fajn, ko se takole malo olajšaš! Gamad!!!
Zrel sem za v nebesa!
Uporabniški avatar
tegi
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 48
Pridružen: Petek 21.10.2005 13:33:02
Kraj: Podnart
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a tegi »

Dotični gorenjci menimo, da bi bilo pluženje na belo čist OK. Za tiste, ki se snega bojijo, pa naj za spremembo podprejo javni promet, ki je čist v riti (beri - v rdečih številkah). Sicer pa, če imaš avto opremljen za zimo in si Šofer z veliko začetnico, se nimaš kaj bat. :eek:- Modeli, ki pa želijo, da jim cestarji očistijo dvorišče, pa avto,.. naj gredo živet v južne kraje.
V Sloveniji se cestarji kar dovolj trudijo v primerjavi z Avstrijo (smo probal na lastni koži). Pravzaprav so nas zelene zime čist razvadle. Včasih tudi v šolo nismo mogli, ker je bilo toliko snega po cestah. Tudi sankali smo se po vaških poteh, kjer mora biti sedaj očiščeno v nulo in ker je očiščeno v nulo, so nastale luknje v asfaltu. Pa mamo spet za jamrat :idea:

Klemen, tema je čist na mestu, ljudi je treba prizemljit 8)
Pa Marko Milič, naj pride nazaj v Olimpijo, ker je Cesta Kranj-Ljubljana prevozna!

Damijana in Peter
Življenje je lepo, s hroščem seveda.
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Skrjanc jr. napisal/-a:
Klemen Klemen napisal/-a:Škrajnc, kako pa misliš, da bi se morali cestarji bolj pripravit?
Lej, mislim, da bi se dalo naredit kakšen pameten, organiziran načrt pluženja. Naprimer, da se naredi plan pluženja, posebej za recimo vsako regijo ali mogoče mesto, območje in glede na razpolago sredstev se določi katere ceste morajo biti splužene najprej, recimo glede na obremenjenost, toka prometa ipd. Mora pa bit vnaprej dogovorjeno, da ko zapade sneg vsak točno ve kaj je urgentno in za katero območje mora skrbet....

Ne vem, mislim da je sredstev dovolj, saj ima skoraj vsaka manjša vas par kmetov, ki se pridružijo pluženju s traktorji, zgleda da je pač problem v organizaciji...

Najbolj neumno se mi pa zdi pač, da ljudje za take stvari plačujemo s cestninami, vinjetami, davki, raznimi dajatvami, na koncu pa pade par cm snega se pa vse ustavi...

Sej ne pričakujem, da bi plužili pred hišami, bloki, daleč od tega, ampak glavne ceste skozi mesta, hitre ceste in avtoceste bi pa morale biti urejene, ne pa da greš zvečer iz kranja domov po avtocesti, pa je tako zasnežena, da se vozi 40.
Mislim, da pa ravno tople vode tukaj pa ne boš izumil. Ja je res, da ima vsaka manjša vas par kmetov. Pa ti misliš, da so vsi zagnani, da bi nekaj € dobil od države, krave bodo pa lačne doma? Ja pa jade!

Ni problem v organizaciji ampak samo v tem, da če bi imeli več strojev za čiščenje cest bi imeli tudi veliko več stroškov. Kar pa mislim, da so cestarji dobro premislili, kje je tista meja. Roko na srce tudi če bi imeli več strojev nebi bilo OK, ker ste pač razvajeni!

Prioritete so pa sigurno postavljene in ena izmed prvih ni Celovška v Ljubljani ampak: klančine na avtocestah, avtoceste in njihovi priključki, ceste II razreda, itd.

Pa še to v vednost. Danes sem se peljal 200 m za dvema plugoma, ki sta čistila dolenjsko AC. Ko sem pripeljal na mesto, kjer sta bila prej pluga je bila cesta že bela. In ni čudno, če se 10 min ne pripelje noben cestar da je potem že malo kritično!

No, vseeno želim vsem, predvsem pa sebi, da bi nam ta zima čimprej minila in srečno vožnjo v teh belih dneh! 8)

Matr se je fajn tkole olajšat! :twisted:
Oddaj odgovor