Zimska služba in čiščenje

To pa ne paše nikamor

Moderator: uredniki

Uporabniški avatar
Peško
Pripravnik za oldtimer hroščarja
Prispevkov: 693
Pridružen: Nedelja 7.5.2006 22:12:46
Kraj: GROSUPLJE
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Peško »

:lol: :lol: :lol: ne moraš verjamit s čim se obremenjujete......to nič proti večnosti....
1957 VW slammed oval
1960 VW T1 SO23
1975 VW T2 BUS
VW OLDSCHOOL - Slovenija
Uporabniški avatar
Skrjanc jr.
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 379
Pridružen: Četrtek 10.2.2005 11:24:25
Kraj: ®irovnica

Odgovor Napisal/-a Skrjanc jr. »

Klemen Klemen napisal/-a:
Skrjanc jr. napisal/-a:
Klemen Klemen napisal/-a:Škrajnc, kako pa misliš, da bi se morali cestarji bolj pripravit?
Lej, mislim, da bi se dalo naredit kakšen pameten, organiziran načrt pluženja. Naprimer, da se naredi plan pluženja, posebej za recimo vsako regijo ali mogoče mesto, območje in glede na razpolago sredstev se določi katere ceste morajo biti splužene najprej, recimo glede na obremenjenost, toka prometa ipd. Mora pa bit vnaprej dogovorjeno, da ko zapade sneg vsak točno ve kaj je urgentno in za katero območje mora skrbet....

Ne vem, mislim da je sredstev dovolj, saj ima skoraj vsaka manjša vas par kmetov, ki se pridružijo pluženju s traktorji, zgleda da je pač problem v organizaciji...

Najbolj neumno se mi pa zdi pač, da ljudje za take stvari plačujemo s cestninami, vinjetami, davki, raznimi dajatvami, na koncu pa pade par cm snega se pa vse ustavi...

Sej ne pričakujem, da bi plužili pred hišami, bloki, daleč od tega, ampak glavne ceste skozi mesta, hitre ceste in avtoceste bi pa morale biti urejene, ne pa da greš zvečer iz kranja domov po avtocesti, pa je tako zasnežena, da se vozi 40.
Mislim, da pa ravno tople vode tukaj pa ne boš izumil. Ja je res, da ima vsaka manjša vas par kmetov. Pa ti misliš, da so vsi zagnani, da bi nekaj € dobil od države, krave bodo pa lačne doma? Ja pa jade!

Ni problem v organizaciji ampak samo v tem, da če bi imeli več strojev za čiščenje cest bi imeli tudi veliko več stroškov. Kar pa mislim, da so cestarji dobro premislili, kje je tista meja. Roko na srce tudi če bi imeli več strojev nebi bilo OK, ker ste pač razvajeni!

Prioritete so pa sigurno postavljene in ena izmed prvih ni Celovška v Ljubljani ampak: klančine na avtocestah, avtoceste in njihovi priključki, ceste II razreda, itd.

Pa še to v vednost. Danes sem se peljal 200 m za dvema plugoma, ki sta čistila dolenjsko AC. Ko sem pripeljal na mesto, kjer sta bila prej pluga je bila cesta že bela. In ni čudno, če se 10 min ne pripelje noben cestar da je potem že malo kritično!bi bila ka

No, vseeno želim vsem, predvsem pa sebi, da bi nam ta zima čimprej minila in srečno vožnjo v teh belih dneh! 8)

Matr se je fajn tkole olajšat! :twisted:
Glede kmetov s traktorji, več al manj so edini, ki plužijo kranj le oni iz okoliških vasi, če ne bi blo njih bi bilo še veliko slabše...

Zdej verjetno je po regijah tudi povsod malo drugače, da se razume jaz govorim o gorenjski, predvsem kranju...


Se pa strinjam, da se je fino tkole mal olajšat, samo da se ne bomo preveč zapletli... :D :D
1968 Karmann GHIA
1972 1303
nix
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 183
Pridružen: Četrtek 17.5.2007 11:32:49
Kraj: mb

Odgovor Napisal/-a nix »

jaz mam pa mega rad sneg pa mega vesel sem ko lahko smucam, o onem govnu, ko jim placujemo za ciscenje cest pa sploh ne bom komentiral...

pr nas najprej scistijo plocnike in se to tak da sneg na cesto stiscijo...

full profit!

eh... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ce ze nevekak in nevemkaj zakaj pa lahko po wienu pa salzbugu pa ostalih mojih "domacih" mestih lahko vozis celo zimo po mokri cesti in nezasnezeni...

aja oni majo centralno talno gretje :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted:
CHAPTER Štajerska!!!
Slika
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Peško napisal/-a::lol: :lol: :lol: ne moraš verjamit s čim se obremenjujete......to nič proti večnosti....
Ne obremenjevanje ampak téma na katero imajo forumaši, ki imajo svoje mnenje okoli tega tudi nekaj povedati! Je pa izbira posameznika li sodeluje ali ne.
VeeDub
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 328
Pridružen: Petek 6.1.2006 19:32:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a VeeDub »

meni je pa prav všeč, ko začne snežiti. Na subaru forumu nam oživi tema "vseen se grem pelat", in takrat ponavadi v celi noči spraznemo tank bencina. Obdelamo najprej center Lj, potem Rakitno, ali pa se obrnemo proti Črnivcu nad Kamnikom in na Veliko Planino. Več kot ga je, bolj uživamo.
Tudi kaka Soriška planina in Pokljuka pade vmes.

Zakaj ne splužijo se nikoli nisem spraševal... Sprašujem pa se, zakaj si ljudje dajo toliko opravka s tem. Če ne znaš peljat po snegu, če ti je odveč dati na avto zimske gume (kot moj sosed pravi: "Moje letne majo pa še 4mm profila, jaz ne rabim zimskih gum!"), uporabi javni promet.
Zadnjič spremenil 1, dne VeeDub, skupaj popravljeno 0 krat.
Uporabniški avatar
Kubi
expert za navijanje
Prispevkov: 162
Pridružen: Ponedeljek 1.5.2006 16:27:49
Kraj: POŽARNICE

odgovor

Odgovor Napisal/-a Kubi »

Včasih se skorajda ni plužilo,rečimo pred 20leti,pa je promet potekal.Zdaj ,ko pa je obvezna zimska oprema pa avti so veliko boljši pa je na cesti kaos.Sicer pa je to ker ma že vsak ku... izpit.Me je lani ko je padal sneg in so tovornjakarji s slabimi gumami zadrževali promet razkurilo pa sem prehitel dva kamiona, pa me je ustavil prasec v plavem pa sem dobil kazen in tri točke.Tako da več ne bi komentiral.
kubi
Uporabniški avatar
megica
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 108
Pridružen: Ponedeljek 4.8.2008 16:15:32

Odgovor Napisal/-a megica »

zakaj pa ne bi pisali tisto kar nam srce poželi! :D če maš pa kakšno novo pametno stvar za napisat pa odpri novo temo. sorry! sej forum je zato da se piše o različnih stvareh. a ni tako?
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

No, tako. Zdaj smo se mal skašlal okoli snega in cest in tistih, ki jamrajo okoli tega. Upam, da se vsaj do čez dve leti ne bo več pisalo v tej temi. Naj bodo suhe ceste! 8)

Drugače pa srečno vsem na cesti!
Uporabniški avatar
bostjanr71
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 93
Pridružen: Petek 6.6.2008 12:29:51
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

...hehe, ni še konc, še jaz bi dal svoj piskrček zdraven :roll:

Moje osebno mnenje: ceste se **katastrofalno** preveč čisti in posipa! Samo da pade temperatura jeseni proti nuli in je v zraku malce vlage, so naslednji dan vse ceste bele od soli in kemikalij, pri nas okoli Kamnika pa še posute s peskom....?!?

...po moje je to zarota zimskih služb skupaj z avtoličarji, oboji lepo služijo na račun države in pregnitih podnov naših avtov (khm, no ja, tule Speedyja seveda izvzamemo... ;-) ). In to zaradi tistih genijalcev, ki ne znajo niti speljat, če nimajo asfalta pod gumami.

Naj gospodje na ablasti dajo kak tolar več raje policiji, ta pa naj veselo izloča in kaznuje vse, ki delajo za sabo kolono, ker se niso v stanju vozit več kot 20km/h, če je cesta malo zasnežena in 60km/h izven naselja, če je mokra!!!!

Pri nas doma imamo na "tavelkem" avtu lepo zimske gume, žena naredi vsak dan čez 100km, tudi po AC, na "tamalem" twingecu, ki ga vozim jaz okoli Kamnika, pa prvič letos po dolgih letih ne več. OK, računat moram s precej daljšo zavorno razdaljo v mrzlih ali ledenih dneh, to pač upoštevam in ne vozim ljudem na zadnjem odbijaču, pa je. Za tista dva dneva, ko bi bilo pa res preveč snega na cesti (preveč je zame vsaj 10 cm!), pa imam v prtljažniku verige.

Letos je bil sneg na cestah, ki jih nucam do službe (Kamnik - Mengeš) le dvakrat, pa še takrat se je dalo tudi z letnimi gumami popolnoma varno (!) peljat vsaj dvakrat hitreje kot so se vozili nekateri z lepo opremljenimi novimi avti z vsemi možnimi ABS-ESC-XY...

Kaj čmo, tudi tehnika ne pomaga, če so za volanom kljukci ali pa razgrete glave, kar pa moja na srečo vsaj par let, odkar sem očka, ni več...

...o prigodah moje mladosti, ko sem včasih znal tiščat gas do podna skoraj celo pot od LJ do Postojne pa morda raje ne bi ;-)
Uporabniški avatar
anchy
Pripravnik za oldtimer hroščarja
Prispevkov: 640
Pridružen: Četrtek 9.8.2007 10:12:54
Kraj: mengeš

Odgovor Napisal/-a anchy »

Še jst bom nekaj napisala.
Pri nas več ali manj vse skidamo sami na cesti in po dvoriščih, ker zimske službe ni od nikodar. Ampak ko imamo vse očiščeno pa prletijo in še enkrat vse naredijo po svoje - tako, da nam zasujejo dvorišča rztm1.gif
Uporabniški avatar
MatejC
Ornk hroščar
Prispevkov: 207
Pridružen: Sreda 9.2.2005 21:53:46
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a MatejC »

no vidm da mate različen poglede na tele cestarje in prov je tko... eni mate prov eni definitivno ne ampak anchy pod tvoj post se pa podpišem!!
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati!!!
Uporabniški avatar
Kubi
expert za navijanje
Prispevkov: 162
Pridružen: Ponedeljek 1.5.2006 16:27:49
Kraj: POŽARNICE

odgovor

Odgovor Napisal/-a Kubi »

kubi
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

A je še kdo vidu Celjske tablice na tem autu? :)
Uporabniški avatar
mavs
Ornk hroščar
Prispevkov: 286
Pridružen: Nedelja 4.11.2007 14:28:03

Odgovor Napisal/-a mavs »

hehe, me to :)
KOMBIT CHAPTER
...................................
VW T2a panel
Oddaj odgovor