Pozdrav..zanimanje za hrošča

Če imate probleme, napišite in vam bomo svetovali, če imate nasvete, jih povejte tudi drugim,.....

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
ferkov
Tafrišn
Prispevkov: 3
Pridružen: Torek 12.6.2007 22:59:45

Pozdrav..zanimanje za hrošča

Odgovor Napisal/-a ferkov »

pozdravljeni.

sem boštjan in imam nissana drugače, imam pa namen letos kupiti hrošča,ker mi je ful dober avto za oldtimerja, da se ga dobit v zmernih cenah in še registracija bo potem samo 10% od celotne drugače če zrihtam papirje za starodobnika in imam še drug avto poleg.
namen pa imam kupit enega za obnovit delno, med 500-1000eur.

no in se sedaj vprašanja za majstre.
zanima me,kera mašina je kul,1200,1300 1600 pa jih je tak malo, kera je boljša,kak je z deli za hrošča,če so dragi pa če jih je težko dobit, pa kak je z cabriom ker se en sedaj prodaja za 1000eur,še neke felne ma, pa če so kul al so deli še dražji,ker če ga mislim obnovit bo treba od bremz do podvozja,barva, notranjost in motor,skratka vse.
aja pa kaki je razmik med šraufi na felnah, 4×...?
če pašejo neke felne gor navadne al je kaj izvenserijskega če bi dal lite gor.

vesel bi bil čimveč odgovorov in LP.
Zadnjič spremenil 1, dne ferkov, skupaj popravljeno 0 krat.
Uporabniški avatar
Skrjanc jr.
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 379
Pridružen: Četrtek 10.2.2005 11:24:25
Kraj: ®irovnica

Odgovor Napisal/-a Skrjanc jr. »

Pozdravljen!

Kot prvo, deli za hrošča novejših letnikov se dajo dobiti brez problema in tudi niso tako dragi (odvisno od kvalitete), problem je le pri starejših letnikih.
Ta kabrio ki se prodaja je verjetno predelava, tako da kot prvo vprašaj če ima narejen a test, ker drugače imaš lahko probleme...
Pri kabriu deli ne pridejo nič dražji, razen strehe, ki zna biti kar draga, če hočeš kvalitetno, tako da malo poglej v kakšnem stanju je...
Kar pa se motorja tiče so hroščevi motorji zelo vzdržljivi in enostavni za vzdržrvanje.
Če bo avto za "ob nedeljah", da moč motorja ni tako pomembna je 1200 motor v redu, če pa bi rad kaj močnejšega bi pa rabil vsaj 1.6 motor, pri teh pa je problem, da se jih zelo težko dobi, sploh kakega v dobrem stanju...

Upam da sen bil kaj v pomoč, še kaj drugega pa bodo drugi povedali...

LP, Skrjanc jr.
1968 Karmann GHIA
1972 1303
Uporabniški avatar
BuG#BuS
Ornk hroščar
Prispevkov: 278
Pridružen: Ponedeljek 14.2.2005 22:30:47
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a BuG#BuS »

pozdrav!

najboljša mašina je seveda 1600! ker najbolj leti, neuničljive pa so itak vse. res pa je da jih je najmanj. se pa da tudi iz 1300 motorja naredit 1600 oz. še dooosti več brez velikih problemu. deli se dobijo VSI, cene pa sploh niso previsoke. edino razne predelave te pridejo več

razmak med šraufi je do leta 66 (če se ne motim) 5x205, od takrat naprej pa 4x130, tako da od drugih avtu fetne ne pašejo gor. edino če zvrtaš nove luknje v diske in bobne. drugače je pa precej izbire tudi pri feltnah ki pašejo direkt gor

tle je ena stran kjr dobiš precej delov po istih cenah, samo tapravemu mojstru moreš to naročit :wink:
http://www.hoffmann-speedster.com/

lp
Maybe You And A Volkswagen Were Made For Each Other
nix
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 183
Pridružen: Četrtek 17.5.2007 11:32:49
Kraj: mb

Odgovor Napisal/-a nix »

Lp ferkov.

v takih vprasanjih sem bil jaz kak mesec nazaj, ko sem kupoval mojega.
Upam, da bos imel vec srece kot jaz pri nakupu in da bos nabavil avto s katerim ne bo tezav, je pa tak, da neke tezavice pa morajo bit.
aljaz mi bo na mojem ju3 menjal motor pa da vidimo kaj bo se dalje pol kaj prislo, ker nekak nimam srece, kot zgleda ;)

Lp Nix
beetle BIH
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 96
Pridružen: Torek 17.10.2006 8:07:18
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a beetle BIH »

:D :D :D pozdrav dobro dosao vwelcome
ferkov
Tafrišn
Prispevkov: 3
Pridružen: Torek 12.6.2007 22:59:45

Odgovor Napisal/-a ferkov »

alo.

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1468845

evo to je povezava do onega hrošča,če bo keri strokovnjak lahko vido če je original ali doma narjen, ker men zgleda kot original,ker če je doma delan ga tak nei mel, ker to je blem pol ojačitve vredu naret nazaj ker ni strehe itd.
pač v oke mi je pado ker je cabrio in poceni za cabria(ma še felne in leder-tui ni original ne?), drugače pa pač navadnega.

ja kot sem gleda na avto.netu so vsi 69 letniki ali več,starejšega tui nimam namena,motor pa bi te blo bolje poiskat 1.3,da bi pol lahko bloke zbruso al kak na 1.6 al kaka je to predelava?

ja za dele pa me zanima konkretno če ve kdo, kakšne so cene, zaj mam nissana pa je vse draaaaago, tega pa le morem komplet obnovit pa se ne morem privoščit,recimo kak so deli podvozja, roke vilce bremze... kolko so to cene pa KJE se dobi?

pa če ga kupim nekak srednje ohranjenega za recimo 700-100eur, kolko je potem za vložit še noter brez tega da kupim felne,šajbe,fedre,nova barva... za one dele mislim od motorja do podvozja?

da bo pa jebalo nekaj pa tak vem,sem že navajen,samo za tega si bom čas vzel ker je drugi avto pa bom se potrudo,vsaj upam
:D

lp
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Home made!

Je pa poceni glede na to kakšne je in pa da je cabrio!
Fajn volan pa fletne ti že odnesejo 200-300€
ferkov
Tafrišn
Prispevkov: 3
Pridružen: Torek 12.6.2007 22:59:45

Odgovor Napisal/-a ferkov »

BuG#BuS napisal/-a:
http://www.hoffmann-speedster.com/

lp
evo tukaj sem zdaj gledal kak so deli, samo kak dolgo se to čaka in kolko je poštnina?

kje pa se v slo deli dobijo in al iso dražji?
Oddaj odgovor