Motor 1300 na 1600

Če imate probleme, napišite in vam bomo svetovali, če imate nasvete, jih povejte tudi drugim,.....

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Motor 1300 na 1600

Odgovor Napisal/-a smrco »

Oj...

Mene zanima ce se da blok motorja od 1300 podrejat za cilindre od 1600? Kolk sploh more bit tocno luknja za 1600 cilindre na bloku? A kdo ve kdo bi to naredu. Od 1300 motorja mislim obdrzat samo blok in glavno gred, vse ostalo bo novo. Skrbi me ker se mi zdi da so luknje na bloku za sravfe ki drzijo glavo in cilindre prevec skupej. A se motim?

LP...Sebastijan
PlayBoy & PlayBug!!!
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

Viiiiiiiiii :D pol pa sploh ni problema!

A to pomen pol da majo 1300 cilindri tok debelejso steno?
PlayBoy & PlayBug!!!
eugene
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 97
Pridružen: Sreda 29.8.2007 10:43:57

Odgovor Napisal/-a eugene »

Lih blok je tisto kar je vprašljivo.
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

Kako to mislis vprasljivo? A da nebi zdrzal? Ja a pa je pol isti kot 1600 al ne? Ker ce je isti, pol bi ze mogu zdrzat 1600 cilindre ce so bli original gor...
PlayBoy & PlayBug!!!
eugene
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 97
Pridružen: Sreda 29.8.2007 10:43:57

Odgovor Napisal/-a eugene »

Sedišča ležajev glavne gredi znajo bit izven toleranc, ki so +0.03mm. Rastaviš motor pobereš vse ven stisneš polovice na predpisano kilažo in vtakneš notri komparator. To je standarden problem pri hroščevih blokih. Magnezij se pač utruja.( in ne samo magnezij- jaz imam doma dva type 4 bloka iz kombičev, ki so totalno out. In type 4 alu bloki naj bi bli kao buletproof. Ja. Dokler ne vtakne kdo notri komparatorja) Zato američani na veliko povrtavajo bloke-line boring. Kar pa nekateri odsvetujejo- češ da kupi nov blok. Je pa tudi res da ljudje zmlatijo skupaj svašta in celo dela. Ampak ne zmeraj in ne za resne konje. Kaj misliš nardit origi 1600 al kaj močnejšega?
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

Ce mislis s tem da so sedisca lezajev zmahana pol mas prov. Sam sm mislu dat itak podrejat blok na naslednjo stopnjo lezajev. A mislis da nebo dobro? Glede masine bo pa skorej original. Brez velikih sprememb. Mislim da bo za buggya, ki je lahek cez glavo zadosti.

LP
PlayBoy & PlayBug!!!
eugene
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 97
Pridružen: Sreda 29.8.2007 10:43:57

Odgovor Napisal/-a eugene »

smrco napisal/-a:Ce mislis s tem da so sedisca lezajev zmahana pol mas prov. Sam sm mislu dat itak podrejat blok na naslednjo stopnjo lezajev. A mislis da nebo dobro? Glede masine bo pa skorej original. Brez velikih sprememb. Mislim da bo za buggya, ki je lahek cez glavo zadosti.

LP
Ja bo v redu. Kam misliš dat povrtat blok? LPP? Daj poročaj kako bo izpadlo ker me zanima.
Ima kdo drug še izkušnje s tem? Kako so nardili? Je kdo po vrtanju šel kontrolirat z komparatorjem? Kako je ratalo? Odstopanja?
VeeDub
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 328
Pridružen: Petek 6.1.2006 19:32:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a VeeDub »

par mojih kolegov je dal blok na avtoobnovo pri avtocommercu (sam da so bli od subaruja in honde... nardil so u piko, sam je pa kar dolga doba čakanja, k majo tok tovornakov za zrihtat

drgač pa smrco, če mislš že tok narest investerej še v protiuteženo gred :idea:
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

Tudi o glavni gredi sm ze razmislov, sam je mal problem ker to delam jest buggya za enga kolega komplet in mam omejene finance :? Ga bom mal probu prepricat da se to res splaca :D

PS: Off topic: A ma kdo komplet tastaro prednjo premo? Tisto do 65, ker sm ugotovu, da je podvozje na katerem delam l.58 in nebo pasala tanova prema gor.
PlayBoy & PlayBug!!!
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

smrco napisal/-a:PS: Off topic: A ma kdo komplet tastaro prednjo premo? Tisto do 65, ker sm ugotovu, da je podvozje na katerem delam l.58 in nebo pasala tanova prema gor.
Mislim, da mi je glih tegi rekel ta vikend, da jo ima!
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

Se opravicujem fantje...lazni alarm :D Sm mal gledu in z malo iznajdlivosti bo sla novejsa prema gor. Ker z tastaro bi mev ful problemov, ker se diskov nebi mogu dobit. Hvala vseeno klemen za odgovor...
PlayBoy & PlayBug!!!
Oddaj odgovor