Vžiganje T2 po "zimskem spanju"

Če imate probleme, napišite in vam bomo svetovali, če imate nasvete, jih povejte tudi drugim,.....

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Uporabniški avatar
bostjanr71
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 93
Pridružen: Petek 6.6.2008 12:29:51
Kraj: Kamnik

Vžiganje T2 po "zimskem spanju"

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

Včeraj sem vas pozabil zagnjavit na sestanku, no, bom pa tule, morda odgovor še komu prav pride...

Po kakem mesecu počivanja se moram kar precej časa matrat (s presledki, seveda ;-) ) da moj kombit vžge. Tudi če prej parkrat "napumpam" (pohodim gas) ne pomaga... Verglat, pa verglat, po kakem desetem poskusu (raje več... ne štejem...) pa zagrabi.

Mašina in fergazer sta bila pred slabega pol leta nastavljena kot je treba, vžig in svečke so tudi OK. Sicer lepo teče, ko enkrat vžge in se malce ogreje, koj ko vžge in je mrzel, pa grgra kot da bi ga kdo davil... :oops: (predvidevam, da ga mrzlega daje kak avtomatski čok, katerega delovanje mi je pa tudi še čisti misterij...).

Je to povezano s športnim fergazerjem (dvojni Dellorto 40), ki je notri in nima gretja bencina (in zraka) ali je kriva moja neizkušena desna noga v povezavi z desno roko, ki vergla predolgo ali prekratko in zaliva svečke? Kak nasvet izkušenih hroščarjev, kako prepričajo mašine, ki so nekaj časa stale, da se zavrtijo?

No, prej ali slej bo zime sicer konec, samo štarterja in zobnikov pa ne bi rad brez veze zbrusil do konca... kladivo.gif :roll:
KOMBIT CHAPTER
Bodimo realni, zahtevajmo nemogoče!
Ernesto Che Guevara
Vlado
Pripravnik za oldtimer hroščarja
Prispevkov: 596
Pridružen: Torek 22.3.2005 13:51:07
Kraj: MARIBOR

Odgovor Napisal/-a Vlado »

Verjetno vergla dalj časa, ker more vsakič napolnit rezervarček v fergazerju. V kolikor dela po tem normalno dvomim, da je karkoli narobe, razen morda malo zdelane bencinske črpalke.

Dell orto nima avtmatskega čoka/zauga. se pravi če le tega ne sprožiš sam po tem ga verjetno nimaš priklopljenega, kar pa razen nejevoljnega teka dokler se motor ne zagreje, nima kakih drugih slabosti.

V kolikor nimaš gretega sesallnega kolektorja lahko pri temperaturah do 15° pričakuješ probleme. Zna ti zamrzovat kolektor, kar posledično formira pršico goriva nazaj v večje in za motor neprebavljive kapljice. Zaradi tega motor cuka in nenormalno dosti porabi.
CHAPTER Štajerska!!!
Uporabniški avatar
bostjanr71
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 93
Pridružen: Petek 6.6.2008 12:29:51
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

aljazkrebs napisal/-a:Dell orto nima avtmatskega čoka/zauga. se pravi če le tega ne sprožiš sam po tem ga verjetno nimaš priklopljenega, kar pa razen nejevoljnega teka dokler se motor ne zagreje, nima kakih drugih slabosti.
Tx! Si me kar potolažil, sem že gruntal, kako tale fergazerček sploh ve, da je motor mrzel in neuspešno iskal kake skrite kable in temperaturne senzorje, hehe... :wink:
Kako pa tole čudo od zauga sprožiš ročno? Se da kje na netu sneti dol kaka poskenirana navodila? Vse, kar sem našel je shema, kako je fergazer sestavljen, tam ven se pa ne znajdem ravno najbolje... :(
http://www.dellorto.co.uk/editor/upload ... DIAG-2.PDF
KOMBIT CHAPTER
Bodimo realni, zahtevajmo nemogoče!
Ernesto Che Guevara
Uporabniški avatar
bostjanr71
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 93
Pridružen: Petek 6.6.2008 12:29:51
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

Mi ni dalo mira in sem tudi sam malo brskal po forumih in našel tole slikco, kjer se tile "parti" od 50 do 60 vidijo lepo skupaj zloženi:

Slika

...potem mi je tudi ratalo jasno, zakaj tega nisem še nikjer videl, je z zadnje strani fergazerja in obrnjeno proti tanku, tako daleč pa še nisem nikoli tiščal glave noter v motor :lol:

...mogoče je pa tole vzrok, da moram mrzlega verglat k'nor, da vžge. Bom probal s pomočjo kolegov na roko zadevo malce prestavit in bomo videli, če bo mašinca kaj hitreje kresnila.

Hvala vsem za :idea: !!
KOMBIT CHAPTER
Bodimo realni, zahtevajmo nemogoče!
Ernesto Che Guevara
Uporabniški avatar
BuG#BuS
Ornk hroščar
Prispevkov: 278
Pridružen: Ponedeljek 14.2.2005 22:30:47
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a BuG#BuS »

poskuši na malo drugačen način vžgat. tako da prej 2x do 3x napumpaš gas in pole istočasno ko zaverglaš stisni gas do polovice. če se takrat oglasi mašina spustiš malo gas in ga spet hitro stisneš do polovice. če vidiš da užge in da ne more sam laufat na štantgasu mu dej malo gasa, če pa tudi to ne pomaga samo pumpaj gas do polovice približno. s tem mu priskrbiš dodaten bencin ki ga rabi mrzu motor. tko pumpaš dokler se mašina malo ne segreje da lahko laufa sama. na tak način jst vžigam enako mašino in pomaga. to pride u poštev samo če nimaš povezanega čoka. če čok je to ne bi smelo bit potrebno
Maybe You And A Volkswagen Were Made For Each Other
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Brez veze se hecat s tem gasom jaz imam na mojem enga dellorta pa si ne zamislim brez čoka. Ko je motor hladen potegneš čok upali v prvo potem pa spustiš gas ti laufa na kakih 1500 obrati čez kakšno minuto pa spuščaš čok dol.
Saj vem da je dosti takih, ki nimajo čoka pa pravijo da gre ampak to samo zato, ker se jim ne da zajle uštimat. Vedi da brez čoka zjutraj ko je hladno ne moreš zapustiti avta da ti laufa sam cca 5minut ker ti motor preveč meče gor dol, pri čoku pa zalaufaš nastaviš in to je to.
Zadnjič spremenil 1, dne Anton aus, skupaj popravljeno 0 krat.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Uporabniški avatar
BuG#BuS
Ornk hroščar
Prispevkov: 278
Pridružen: Ponedeljek 14.2.2005 22:30:47
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a BuG#BuS »

točno tko je Anton! :D tudi to je res da se nekaterim ne da uštimat zajle :roll:
Maybe You And A Volkswagen Were Made For Each Other
Uporabniški avatar
majkl
Ornk hroščar
Prispevkov: 255
Pridružen: Sreda 5.9.2007 17:31:03
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a majkl »

icon_salut.gif
CHAPTER Štajerska!
Uporabniški avatar
bostjanr71
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 93
Pridružen: Petek 6.6.2008 12:29:51
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

zajla bo! [smilie=ples.gif]
KOMBIT CHAPTER
Bodimo realni, zahtevajmo nemogoče!
Ernesto Che Guevara
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Pri hrošču je to enostavno gretje vse zvežeš na eno ročko drugo ročko gretja uporabiš za čok.
Ko bo moj kasonar dobil dva webra bom šel na odpad iskat ročko od
Lade nive ki ima še stikalo zraven pa zmontiral pa bo.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Uporabniški avatar
bostjanr71
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 93
Pridružen: Petek 6.6.2008 12:29:51
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a bostjanr71 »

Včeraj sem malo sprehodil kombit iz Kamnika do LJ in nazaj, namesto zajle je bila za silo uporabljena vrv...

...vžgal ko šus v tretjem poskusu!
KOMBIT CHAPTER
Bodimo realni, zahtevajmo nemogoče!
Ernesto Che Guevara
Oddaj odgovor