Problem z bremzami

Če imate probleme, napišite in vam bomo svetovali, če imate nasvete, jih povejte tudi drugim,.....

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
mitjag
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 31
Pridružen: Torek 10.2.2009 19:58:36
Kraj: Šutna
CONTACT:

Problem z bremzami

Odgovor Napisal/-a mitjag »

Spredaj sem zamenjal bobne z diski vendar mi zavorno olje iz posodice noče priteči do zavornih čeljusti. Obe zadnji bremzi delata normalno (noter je še ostalo olje). S kompresorjem sem pihnil zrak skozi čeljust ter so se v posodici z oljem začeli delati mehurčki, v drugo stran pa olje nikakor noče steči. Probal sem tudi odzračit glavni zavorni cilinder, vendar nič ne pomaga.
Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe, ter kako to odpravit?
Uporabniški avatar
mcmarco
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 19
Pridružen: Četrtek 24.8.2006 6:23:29
Kraj: Brezje

Odgovor Napisal/-a mcmarco »

Zelo verjetno, da je problem v gumijastih gibljivih cevkah. Te cevi na pregibih včasih počijo znotraj tako, da napake od zunaj ne opaziš. Popravila se lahko lotiš tako, da najprej odviješ cev iz glavnega zavornega cilindra potem pritisneš pedal da se prepričaš če gre zavorno olje tu skozi. Če gre potem privij nazaj cev in jo razstavi na delu kjer gre v gumijasto cev in ponovno preiskusi s pritiskom na pedal. Tako naredi na vseh spojih. Zagotovo boš našel napako. Lahko pa je problem tudi v izrabljenih gumicah glavnega zavornega cilindra.
Veliko uspeha pri delu.
VW T3_ 1980_ aircooled
mitjag
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 31
Pridružen: Torek 10.2.2009 19:58:36
Kraj: Šutna
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a mitjag »

Olje sploh ne pride iz zavornega cilindra. Je možno da je polovica glavnega cilindra zaštekala ter deluje samo ena polovica?
mitjag
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 31
Pridružen: Torek 10.2.2009 19:58:36
Kraj: Šutna
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a mitjag »

Sem probal pa nič ne pomaga. Sedaj sem ugotovil da cilinder tudi na zadnje bremze ne rine več olja :cry:
mitjag
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 31
Pridružen: Torek 10.2.2009 19:58:36
Kraj: Šutna
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a mitjag »

To tut jst sumim, sam najbol čudno je, da še niti eno letno ni star in je še normalno delal, ko sem se nazadnje vozil :evil:
Oddaj odgovor