Menjalnik ??!

Če imate probleme, napišite in vam bomo svetovali, če imate nasvete, jih povejte tudi drugim,.....

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Uporabniški avatar
M0M0
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 404
Pridružen: Ponedeljek 6.8.2007 18:53:46
Kraj: Besnica pri Kranju
CONTACT:

Menjalnik ??!

Odgovor Napisal/-a M0M0 »

Zadnje čase opažam, ko iz vzratnega prestavim v 1. in speljem, nato prestavim v 2. menjalnik zaškrta, nakar se ustavim in prestavim v 2., speljem in mi gre avto vzratno. Kot, da bi namesto v drugo hotel prestaviti vzratno. Vem malo čudno napisano ampak mislim, da se ve v čem je problem.

Do sedaj sem to reševal, da sem dal v ler in nekoliko stresel prestavno ročico. potem je vse vredu, dokler spet ne dam v vzratno?

Kaj je narobe? Kaj naj storim? Ali se je "varno" vozit okoli (npr. v Izolo na srečanje)?
Slika
Uporabniški avatar
BuG#BuS
Ornk hroščar
Prispevkov: 278
Pridružen: Ponedeljek 14.2.2005 22:30:47
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a BuG#BuS »

to je tipičen primer obrabe 'rinke' na prestavni ročici. ta preprečuje hod ročice in če je obrabljena se začne to dogajat. lahko enostavno menjaš ročico in bo vse tko ku je treba. če pa je nimaš sile menjat se lahko tudi tko voziš samo pazi ko mečeš u drugo, da ne povlečeš ročice preveč u levo (k sebi), samo narahlo jo nasloniš na levo in še nazaj da skoči na mesto.

lp
Maybe You And A Volkswagen Were Made For Each Other
CRC
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 372
Pridružen: Ponedeljek 7.11.2005 18:29:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a CRC »

Kaj pa če ni to?
Bolj verjetno je da se je izrabil plastičen drsnik, to je vodilo prestavnega droga(ta je v mostu).Snameš prestavno ročko in primeš za glavo prestavnega droga v mostu in probaš pomigat. Če ga lahko premikaš(da ima luft) levo-desno oz. gor dol, potem je to to.
Uporabniški avatar
Tine
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 102
Pridružen: Četrtek 12.3.2009 12:06:46

Odgovor Napisal/-a Tine »

Pri meni je bil zelo podoben problem. Kriva je bila počena ploščica pod ročico, tale:

Slika

Poglej, če je v dobrem stanju, morda ti ta nagaja. Jaz sem mojo poravnal in povaril in od takrat dalje nimam problemov. Se pa da dobit tud novo, ni draga ( http://shop.hoffmann-speedster.com/cata ... ts_id/3635 ).
Chapter Štajerska.
Uporabniški avatar
M0M0
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 404
Pridružen: Ponedeljek 6.8.2007 18:53:46
Kraj: Besnica pri Kranju
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a M0M0 »

hvala za odgovore...

bolj me zanima, kako se prebiti to tja. Je treba menjalnik dol vzet? Se pride zraven odzgoraj ali odspodaj?

Ko enkrat dam iz vzratnega in prestavi v drugo, potem se šalta vse normalo, dokler spet ne dam v vzratno....

Če vas prav razumem, ni bojazni, da ne bi šel v Izolo na srečanje?
Slika
Uporabniški avatar
BuG#BuS
Ornk hroščar
Prispevkov: 278
Pridružen: Ponedeljek 14.2.2005 22:30:47
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a BuG#BuS »

prestavno ročico imaš v kabini, tko da ti ni treba pod avto :D . dva vijaka imaš za odvit in dvigneš ročico, samo hkrati primi še tisto ploščo ki je na zgornji sliki da se ti ne vse razdere. operi vse in preglej kaj bi blo narobe...
Maybe You And A Volkswagen Were Made For Each Other
CRC
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 372
Pridružen: Ponedeljek 7.11.2005 18:29:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a CRC »

Tako in ne ni panike it na srečanje ,z menjalnikom je vse ok.
Oddaj odgovor