Predvžig 7,5 ne deluje!!

Če imate probleme, napišite in vam bomo svetovali, če imate nasvete, jih povejte tudi drugim,.....

Moderator: uredniki

Kosmaj
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 10
Pridružen: Petek 29.8.2008 8:28:50

Odgovor Napisal/-a Kosmaj »

Ja saj meni se pri hrošču 1200 dogaja enako..če naštimam predvžig na tistih 7,5 s stroboskopom in po klancu navzdol v prestavi brez gasa ravno tako vsake toliko malo poči..torej je predvžig zakasnjen in zaradi tega mešanica zrak/bencin detonira v avspuhu namesto v cilindru. Tako, da morda je bolje štimat predvžig kar stacionarno z ohmmetrom ali pa probno lambo..Vsaj kar zadeva šolske nastavitve predvžiga. Poleg tega je pa treba še pazit na razdaljo elektrod na svečah..če je ta krajša..torej 0,6mm in ne 0,7mm potem se vžig zgodi malo prej. To je mišljeno za hude zimske čase..naj bi takrat mešanica kao lažje vžigala. Je pa seveda tudi fora kakšen fertajler imaš..recimo pri hrošču 1200 imam takega, ki ima samo vakumski zamik predvžiga pri T2, 1600ccm pa je kombiniran..vakum+centrifuga.Tako, da bi dejansko moral človek paziti, da na določen motor montira njemu predpisan fertajler..če se seveda potem misli it neke tovarniške nastavitve sicer pa po lastni izbiri :-)
jura
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 122
Pridružen: Nedelja 13.9.2009 15:40:11
Kraj: Duplek (MB okolica)

Odgovor Napisal/-a jura »

Kosmaj napisal/-a:...Tako, da bi dejansko moral človek paziti, da na določen motor montira njemu predpisan fertajler...
Nekje sem zaledil da ima typ4 motor z avtomatskim menjalnikom frtajler z rahlo drugačno krivuljo predvžiga kot motor z navadnim menjalnikom...
Nemci so že vedeli kaj delajo.
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

No pa da sam še nekej vprašam...in sicer...na motorju 1500 oznaka H letnik 67 se vžig nastavlja z originalnim frtajlerjem na 7.5 BTDC brez priključene vakumske cevi...no mene pa zanima če nastavitve ostanejo iste kljub temu da sem zamenjal frtaljer za novejšega kombijevega TSZ-H? Ali moram potem nastaviti po navodilih za kombi? (kar mi je sicer nesmiselno, ampak raje vprašam) Za kombi se sicer nastavlja na 5 BTDC z priključenim vakumom...

Drugače pa mimo grede da omenim kakšna razlika v delovanju motorja je že sedaj ko je nastavljen tako (na oko)...motor deluje bistveno mirnejše in celo za spoznanje bolje pospešuje...če se kdo odloči za tak projekt menjave ga vsekakor priporočam...pa še platin ni več potrebno menjati...
PlayBoy & PlayBug!!!
Oddaj odgovor