Lukov hrošč No.1

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

No nasvetov si dobil sedaj dosti tudi jaz sem uporabil nekaj naštetih varijant. Moja varijanta je bila matico losaš ko je še kolo gor da se ne mantraš z kvadratno cevjo seveda če ti ročna dobro drži. Potem pa nastavek in colsko gedoro moja 3/4 je popustila pa "meter" cevi. Zakaj meter cevi ker potem ko moraš to zategniti potrebuješ slabih 50Nm. To pa dosežeš z 50 kilami na konec meter cevi. Ampak tole pri folcu je mala malca na kombijih T3 je večje veselje tam je šrauf 45 pa zateguješ s 95Nm, se pravi ko treba odviti rabiš enkrat več kil za odtegnit.
Stvar pa lahko poenostaviš s fleksarco če imaš v rezervi dodatno matico, se pravi razrežeš matico s tenko 1mm šajbo in gre to enostavno dol.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Uporabniški avatar
Kubi
expert za navijanje
Prispevkov: 162
Pridružen: Ponedeljek 1.5.2006 16:27:49
Kraj: POŽARNICE

odg

Odgovor Napisal/-a Kubi »

Anton pametni ampak prakse maš bolj mal ker ročne tle ne rabiš cev se ti upre v tla pa ti kontra.
kubi
Uporabniški avatar
Luka
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 28
Pridružen: Nedelja 19.3.2006 20:06:21
Kraj: Brezovica pri Lj

Odgovor Napisal/-a Luka »

no idej je bilo polno.. sem probal s ključem 36, pa mi zmeraj zdrsne dol in bodo kmalu vsi robovi okrogli :? tako da v ponedeljek skočim po nastavek za nasadni ključ, ker v komplet so mi dali le do št. 32 :D Dobro, samo da vem da se gre na moč, potem bom že zrihtal :twisted:
Car No.1: VW 1300 69`
Uporabniški avatar
Kubi
expert za navijanje
Prispevkov: 162
Pridružen: Ponedeljek 1.5.2006 16:27:49
Kraj: POŽARNICE

odg

Odgovor Napisal/-a Kubi »

Kot veš sva skor soseda pa me poklič na041863977 pa ti danes popoldne pridem odšravbat.
kubi
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Re: odg

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Kubi napisal/-a:Anton pametni ampak prakse maš bolj mal ker ročne tle ne rabiš cev se ti upre v tla pa ti kontra.
Sm kar nekaj folcov in morje T3 -jev podrl pa ni še nobena matica ostala neodšraufana.
sm35.gif sm35.gif sm35.gif sm35.gif sm35.gif sm35.gif
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Uporabniški avatar
Kubi
expert za navijanje
Prispevkov: 162
Pridružen: Ponedeljek 1.5.2006 16:27:49
Kraj: POŽARNICE

odg

Odgovor Napisal/-a Kubi »

Hotu sem samo povedat, da pri tem ni osnovnošolskih uporabnih nalog naprimer:sila ,ročica v številkah-tukaj je treba stvar odšravbat,za tole pa je potrebno dobro orodje in "težka"roka ki to naredi.
kubi
VeeDub
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 328
Pridružen: Petek 6.1.2006 19:32:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a VeeDub »

uuu, Brain vs. Muscle :twisted:
Uporabniški avatar
Kubi
expert za navijanje
Prispevkov: 162
Pridružen: Ponedeljek 1.5.2006 16:27:49
Kraj: POŽARNICE

odg

Odgovor Napisal/-a Kubi »

o rahatluk merhaba
kubi
Uporabniški avatar
Luka
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 28
Pridružen: Nedelja 19.3.2006 20:06:21
Kraj: Brezovica pri Lj

Odgovor Napisal/-a Luka »

oo hvala Kubi, če te bom rabil se slišiva.. :wink: Zdajle sem tako ali tako 14 dni odsoten, tako da bo moralo malo počakati :cry:
Car No.1: VW 1300 69`
Uporabniški avatar
Luka
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 28
Pridružen: Nedelja 19.3.2006 20:06:21
Kraj: Brezovica pri Lj

Odgovor Napisal/-a Luka »

pozdravljeni spet po dolgem času

žal tokrat prihajam z eno slabo novico. Glede na trenutne časovne zmožnosti (in kot kaže bo še kar nekaj časa tako) sem se odločil, da je čas, da prekinem projekt obnove hrošča. Bila je kar težka odločitev, a se mi zdi neumno imeti avto doma, razstavljen, ko pa nimam časa niti en dan v mesecu da bi se mu posvetil. Odkar smo začeli s svojim podjetjem, pa vse kaže na to, da bo lažje če kupim obnovljenega, kot pa da odrekam čas na drugih področjih, kjer sem morda bolj uspešen in domač. Vsi pač nismo za vse..
Tako da avto se prodaja, glede na to da je razstavljen, po delih. Načeloma je še vse, karoserija je potrebna obnove, motor pa deluje bp.
Če koga kaj zanima mi lahko piše na zasebna sporočila ali e-mail

lep pozdrav
Luka
Car No.1: VW 1300 69`
madman
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 20
Pridružen: Torek 11.12.2007 15:30:27

Odgovor Napisal/-a madman »

Kolko je cena za mašino in avspuh?
Oddaj odgovor