Lukov hrošč No.1

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Uporabniški avatar
Luka
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 28
Pridružen: Nedelja 19.3.2006 20:06:21
Kraj: Brezovica pri Lj

Lukov hrošč No.1

Odgovor Napisal/-a Luka »

Sem odpru kar novo temo, da bodo vsa vprašanja in težave zbrane na enem kupu, poleg tega pa bo tudi napredek...
Včeraj sem začel z raztavljanjem in že imam nekaj vprašanj:

Slika
Na desni strani prtlažnika je tista bela posoda z neko tekočino. Ali je to kakšna hladilna tekočina ali je za pomivanje stekel? Ne vem, ali sem jaz pretrgal, ali pa je že bila pretrgana cevka za dovod...

Slika
Kot sem rekel, bo avto original in me zanima ali je to originalno oblazinjenje.. Ker je na drugih vratih precej načeto me zanima kje bi dobil tako blago, oz. kje bi dobil originalnega

Slika
Tukaj pa še kaj vse sem dobil ob nakupu hrošča pod sedežem kot dodatno opremo :P Nč bat, ni domačega pr0na na CDju, samo neka rap glasba :D Najbol me zanima kaj je tista bunka, če bi kdo vedel... v sredini ma lukno, cca 1cm premera...

Pa zanimala bi me še originalna barva za moj letnik..

To je zaenkrat vse, model in letnica hrošča pa je v podpisu..
Zadnjič spremenil 1, dne Luka, skupaj popravljeno 0 krat.
Car No.1: VW 1300 69`
Levi
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 13:16:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Levi »

Lepo da se še en hrošč dela. Pohvalno. No par odgovorov. Una posoda je za šipe pucat. Mogla bi bit sicer spravlena v rezervnem kolesu pa z eno cevko prtrjena na ventil od rezervnga kolesa da ti sploh šprica lahko ampak kukr vidm ti nimaš rezervnga kolesa al si ga pa vn uzeu. Hladilna tekočina ni ker je hrošč nima (zračno hlajenje). Če je to originalno oblazinjenje ti ne bi znou povedat ampak men se zdi da je meu moj podobno pa je bla originalna. Ti bo pa najbrž kdo drug lahk bl natančno povedu. Una bunka je pa za na prestavno ročko, če se men prou dozdeva in ni originalna.
N'kol nam nehu HroÄ…ča furat!
Levi
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 13:16:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Levi »

Ampak čist mal.
N'kol nam nehu HroÄ…ča furat!
Uporabniški avatar
Luka
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 28
Pridružen: Nedelja 19.3.2006 20:06:21
Kraj: Brezovica pri Lj

Odgovor Napisal/-a Luka »

ja saj je bila pospravljena tam za gumo, pa sem dal ven in odložil gor na rezervar, čez pol ure pa ugotovil da cevka pušča.. Dobro, to bom potem zamenjal ko ga bom sestavljal...
Za uno bunko se je tut men zdel da je za na prestavno ročico, sam nima navoja in se mi je malo čudno zdel kako bi to gor stal... Dobr bom pospravu za drugega hrošča, ki ne bo original.
Kok je to "drago". Ker če je preveč bi samo levo spredaj zamenjal, ker je precej zdelana, ostale so kukr tok... Če pa je to ne vem 40.000SIT za vse skupaj bi pa verjetno zbral...
Za barvo.. kakšen vzorec si mislu? Sej na slikah se vidi, da je umazano bela trenutno... sem pa spodaj videl, da je bil tut svetlo moder.. A ne obstaja kakšna tabela, kjer bi pisalo kakšne barve so dajal na 1300 leta 69 ?

no pa še vprašanje od danes... Ko sem dal vn zgornje "prevleke" so spodaj še neke zadeve cca 3mm debele ki mi zgledajo kot neka toplotna izolacija.. A to se da daje takoj na kovino al kako? Ker verjetno je te stare brezveze šparat, bom dal nove, ker verjetno ni ravno drago... :?
še slika kaj mislim:
Slika

Trenutno se ukvarjam s sprednjima sedežema... Bi prosil en namig kako jih spravim vn, ker mi ni uspelo :?

Potem pa me zanima kako poberem dol karoserijo, da se prebijem do poda in ugotovim ali bom menjal ali samo obnavljal... Blatnike sem že ugotovil da gredo na vijake, prav tako pragovi, potem dam dol haubo in pokrov prtlažnika ter vrata. Potem pa kaj? So kje vijaki?


uh, se kar nabre vprašanj... no saj pri naslednjih bom že znal :D
Car No.1: VW 1300 69`
Uporabniški avatar
Skrjanc jr.
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 379
Pridružen: Četrtek 10.2.2005 11:24:25
Kraj: ®irovnica

Odgovor Napisal/-a Skrjanc jr. »

Łuk@ napisal/-a:A ne obstaja kakšna tabela, kjer bi pisalo kakšne barve so dajal na 1300 leta 69 ?

Potem pa me zanima kako poberem dol karoserijo,
Tabela za barve: http://www.thesamba.com/vw/archives/inf ... stype1.php

Karoserijo vzameš dol tako, da prvo smameš volan(z drogom vred), zadnje blatnike morš dol dat, pol maš pa pod avtom pri strani vijake, ki jih odviješ in pa pod zadnjim blatnikom je še en vijak na vsaki strani
Aja pa še pod zadnjo klopjo je še nekaj vijakov... :wink:

LP!
1968 Karmann GHIA
1972 1303
Levi
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 13:16:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Levi »

Pa še spredi na premi sta dva vijaka.
N'kol nam nehu HroÄ…ča furat!
Uporabniški avatar
Skrjanc jr.
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 379
Pridružen: Četrtek 10.2.2005 11:24:25
Kraj: ®irovnica

Odgovor Napisal/-a Skrjanc jr. »

Levi napisal/-a:Pa še spredi na premi sta dva vijaka.
:oops: Pozabu
1968 Karmann GHIA
1972 1303
Uporabniški avatar
Luka
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 28
Pridružen: Nedelja 19.3.2006 20:06:21
Kraj: Brezovica pri Lj

Odgovor Napisal/-a Luka »

uh.. to bo pa še kar nekaj vijačenja... danes sem se z enimi tremi vijaki zajebaval po pol ure, ker so bili tako zaroštani...

Sedaj bi najbolj rabil navodila, kako dobim vn prednja sedeža, ker po eno urni raziskavi in tuhtanju nisem prišel dlje od tega, da sem našel še en vžigalnik pod voznikovim sedežem :lol:

pa hvala za preteklo pomoč sm3.gif
Car No.1: VW 1300 69`
Uporabniški avatar
BuG#BuS
Ornk hroščar
Prispevkov: 278
Pridružen: Ponedeljek 14.2.2005 22:30:47
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a BuG#BuS »

Łuk@ napisal/-a:Za uno bunko se je tut men zdel da je za na prestavno ročico, sam nima navoja in se mi je malo čudno zdel kako bi to gor stal...

spodnji del bunke odviješ in notr so trije vijaki ki se zarijejo v cev
Maybe You And A Volkswagen Were Made For Each Other
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Ej Łuk@ predlagam ti, da si vsako stvar k jo boš rastavil poslikaš, da boš imel potem manj problemov s sestavljanjem! Se splača!
Uporabniški avatar
Luka
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 28
Pridružen: Nedelja 19.3.2006 20:06:21
Kraj: Brezovica pri Lj

Odgovor Napisal/-a Luka »

ja, saj to delam, pa dobr, to kar je šlo do sedaj dol, ni težko pogruntat kako bi dal nazaj, bol zanimivo bo, ko pridem do motorja in elektrike...
Sem gledal po sambi, pa sem našel le Owner`s manual, kjer ni dovolj podrobno.. a je kje na netu sken kakšne knjige kjer je bolj podrobno napisano za vsako zadevo kako gre skupaj. Doma imam tako knjigo za yugota ki je sicer v srbščini ampak je že po slikah jasno kako in kaj.. to bi blo super met tut za hrošča....
Car No.1: VW 1300 69`
Uporabniški avatar
Skrjanc jr.
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 379
Pridružen: Četrtek 10.2.2005 11:24:25
Kraj: ®irovnica

Odgovor Napisal/-a Skrjanc jr. »

Jst sm si sprintal knjigo Repratur-Leitfaden-Kafer-280 strani :P :shock: :D

Bla je na tej strani, pa je ne najdem več... :?

Lahk bi ti jo tut jst sprintou, k mamo laserja doma...
1968 Karmann GHIA
1972 1303
Oddaj odgovor