Obnova mojega hrošča

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Jao, sem mislil da zdaj ko je kao recesija, da se bo pa kdo našel, ki bi rad kaj zraven zaslužil, pa nič, niti ene ponudbe :( .
A mi potem lahko vsaj kdo svetuje na katerega ličarja naj se obrnem, da bo spodobno narejeno?
CRC
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 372
Pridružen: Ponedeljek 7.11.2005 18:29:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a CRC »

Tole mal pobrusit pa mal pokitat ni pravi način. Potrebno je popolnoma snet vso barvo in startat z dobrim temeljem pa potem naprej z obdelavo.
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Ma ja, saj si mislim da bi bilo tako boljše, ampak bo zmanjkalo financ za tako temeljito obnovo. Počasi me že ima, da bi ga mal pobrusil pa dal na dež za en cajt, pa bo rat look pa mir 8) .

Recimo da bi bil potem tak, itak je pod rdečo bela barva (original), manjka samo še malo rje:

Slika
Uporabniški avatar
Samo.
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 159
Pridružen: Sreda 23.4.2008 13:42:32
Kraj: Šmartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a Samo. »

če je že na tem da ni neke volje vsaj vso barvo zmatiraj in prebarvaj v neko navadno belo in se voziš tak, ko pa bo spet volja pa nanovo daš prebarvat pa je stvar rešena :)

za rat furat je pa skor bolš nek starej letnik dobit :wink:
če nimaš svojih sanj, nimaš ničesar
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Saj to je bil kot ne hec, ga bom probal zdaj čez zimo sam zrihtat kot se bo dalo, potem ga bom pa dal kakšnemu hobi majstru za pobarvat.
Se strinjam, da mora bit rat look original, ne pa ponarejen. Ne strinjam se pa s tem, da bi moral bit pa starejši letnik za rat-a. Meni osebno se to zdi en navaden snobizem, ki je kot marsikaj drugega glupega prišel iz Amerike.
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Začel sem brusit mojga hrošča, pa me zanima, kaj naj naredim s tistim delom, ki je pod režami za zrak? Se da pridet zraven ali je tukaj edina možnost peskanje ali kaj podobnega?

Hvala in LP
Uporabniški avatar
tlavrenc
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 140
Pridružen: Četrtek 11.9.2008 9:10:10

reže

Odgovor Napisal/-a tlavrenc »

JST SEM REŠIL TAKOLESlika
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Minilo je več kot eno leto odkar sem nazadnje kaj delal na hrošču. In kar je še bolj žalostno, več kot tri leta, odkar sem zadnjič vozil hrošča, zato sem se odločil, da je tega dovolj.
Kupil sem drugega, 1300 l. 68, v originalnem stanju, kar solidno ohranjenega. In kar je najvažnejše - avto je registriran in danes sem končno lahko šel en krog. Skoraj sem že pozabil, kako se hrošč pelje, na začetku še rikverca nisem našel. Zaenkrat ga ne mislim nič obnavljat, edino premo bom dal ta novo gor, pa mogoče bom malo poflikal najbolj kritične zadeve.
Ja, paše bit spet na cesti :D
rene
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 69
Pridružen: Sobota 29.8.2009 10:10:01
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a rene »

Ja če si izgubil voljo z starim projektom pa skompenziraj tako da tisto kar si že obnovil daj na avto ki je vozen (podvozje sem videl da je blo nareto že) ostalo pa skupaj sestavi pa na avto.net :D
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Ne bi rekel da sem prav izgubil voljo, ampak avto je 100km stran od Ljubljane in grem bolj redko tja. Če sem pa že tam, je pa zmeri kaj za pomagat okrog bajte, tako da res ni bilo cajta.
Školjka je že med oglasi, če jo bo kdo hotel celo. Lahko bi sicer porabil dele za tega, ampak se mi je skoraj zdi škoda rezat. Podvozje in premo pa sem prodajal skoraj eno leto, tako da bom sedaj seveda oboje obdržal za čas, ko bo treba tega obnovit.
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Prejšnji vikend sem začel delat na hrošču, do danes mi je uspelo zamenjat sprednjo premo in ga znižat zadaj. Hkrati je bilo potrebno narest še en kup drugih stvari (zrihtat bremze naprimer) in ker ne delam tega ravno vsak dan, mi je vse skupaj vzelo skoraj 5 dni. Sem pa kar zadovoljen z narejenim, za moj okus je ravno prav znižan - v redu zgleda in je še normalno uporaben za vožnjo. Edino glede gum nisem prepričan, zdaj so vse štiri 165 R15.

Zdaj mi je ostala za uredit še notranjost. Nabavil sem druge sedeže (od golfa GTI), ki sicer ne pašejo najbolj k zunanjemu izgledu, ampak na originalnih me je bolel hrbet po 20km vožnje.

Trenutno pa takole zgleda:
Slika

Za primerjavo, tak je bil prej:
Slika
Uporabniški avatar
The Boris
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 171
Pridružen: Ponedeljek 26.10.2009 10:01:00

Odgovor Napisal/-a The Boris »

Čist prav znižan 8)
Fau V
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Moram priznat da je ratal nižji kot sem mislil da bo. Na sliki sicer ne zgleda tako zelo nizek, ampak je prema (oziroma vijaki za nastavitev) slabih 10 cm nad tlemi, stabilizator pa še nižje. Stabilizator sem probal kako drugače obrniti, ampak ker je prema ožja nekako ni šlo drugače. Mislim pa, da je še zmeraj boljše da stabilizator kam zatakne kot pa prema. Ne vem pa, koliko nad tlemi so hrošči, ki zgledajo precej nižje kot moj in kje se lahko potem človek vozi.
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Ker sem se naveličal fehtat naokoli in ker bi se rad naučil švasat, imam eno vprašanje za mojstre, ki se ukvarjajo z varjenjem: kateri varilni aparat je primeren za varjenje pleha in ostalega, kar se ponavadi na hrošču vari? Potrebujem pa za zelo hobi uporabo, cena pa naj bi bila tam do 300€ - če se za tak denar dobi kaj uporabnega.

lp
Oddaj odgovor