Obnova mojega hrošča

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Obnova mojega hrošča

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Živjo vsi!

Končno sem začel z obnovo mojega hrošča, in ker bom sigurno rabil pomoč, bom na kratko pokazal kam gre zadeva. Da me ne boste preveč kritizirali, če ga bom kaj sral: po poklicu sem veterinar in do sedaj sem ene dvakrat zamenjal zavorne ploščice in olje na avtu; tle se moje izkušnje s popravljanjem avtov končajo. Upam, da bo veselje do dela kej pomagalo, če ne pa... :?
Zaenkrat sem dal karoserijo dol, motor stran in razstavil sprednjo premo. Na slikah se vidi, da je prema na levi strani zanič (prerjaveta), itak bi pa dal gor nastavljivo. Zdaj pa me zanima, ali se mi splača poiskat kakšno boljšo rabljeno in gor našvasat nastavke za nižanje, ali je bolje da kupim novo že z nastavki?

Slike:
Tak je bil
Slika

Destrukcija
Slika
Slika



Lep pozdrav pa srečno in varno vožnjo v novem letu!
Zadnjič spremenil 1, dne Mahne, skupaj popravljeno 0 krat.
Vlado
Pripravnik za oldtimer hroščarja
Prispevkov: 596
Pridružen: Torek 22.3.2005 13:51:07
Kraj: MARIBOR

Odgovor Napisal/-a Vlado »

Jaz glasujem za staro pa predelano.

Nove so baje precej porazne kvalitete(sem slišal govorit)
CHAPTER Štajerska!!!
CRC
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 372
Pridružen: Ponedeljek 7.11.2005 18:29:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a CRC »

100% bolje nova z regulacijo, so kvalitetne in imajo TUV. Lahko naročiš tudi pri nas.
Vlado
Pripravnik za oldtimer hroščarja
Prispevkov: 596
Pridružen: Torek 22.3.2005 13:51:07
Kraj: MARIBOR

Odgovor Napisal/-a Vlado »

kaj pa kontra ne :D

Kot sem napisal z novimi nimam lastnih izkušenj na svojem sem predelal staro ki je bila v zelo dobrem stanju, in zadeva deluje ok. Je pa res da je težko najt staro, nezvito in cv ok stanju. Mogoče je nova res boljša izbira :wink:
CHAPTER Štajerska!!!
Uporabniški avatar
Skrjanc jr.
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 379
Pridružen: Četrtek 10.2.2005 11:24:25
Kraj: ®irovnica

Odgovor Napisal/-a Skrjanc jr. »

Pozdravljen!

Jaz sem naročil premo novo pri hoffmannu in sem bil kar malo razočaran nad kvaliteto izdelave.
Po robovih odprta, barva se je luščila, grdi zvari ipd, tako da smo potem z TIG postopkom varjenja še zvarili okol in okol,, nato sem moral še barvo dol zbrusit in na novo pobarvati z epoksi temeljno in barvo ter lakom...
Tako da jaz bi na tvojem mestu poiskal eno dobro staro in jo predelal (jaz sicer imam eno odlično ohranjeno (nikjer niti rjasta) vendar imam že potencialnega kupca, če jo bom pa še imel, ti pa sporočim), definitivno ti pa ne priporočam hoffmannove (www.hoffman-speedster.com), za informacijo nova nastavljiva te pride 200 EUR.

LP, Skrjanc jr.
1968 Karmann GHIA
1972 1303
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Hvala vsem za mnenja!
Torej bom malo počakal, če mi uspe najti kakšno dobro rabljeno, drgač bom pa poskusil srečo z novo. Skrjanc jr., prosim sporoči če bo tvoja prema še na voljo.
A kdo ve, če so pri teh: http://www.boxerpower.it kaj boljše ali so celo od istega proizvajalca kot pri Hoffmannu?

LP
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Počasi se dela naprej, nabavu sm par stvari, najprej nova prema:
Slika

spucane roke in novi končniki:
Slika

pa novi podi:
Slika

Slonijo pa na materialu za skuhat SLIVOVEC [smilie=ouje.gif]!
izzy
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 65
Pridružen: Torek 22.1.2008 19:48:32
Kraj: Šentjernej (Dolenjska)

Odgovor Napisal/-a izzy »

Odlično :)
Lepo, da si se odločil za temeljito obnovo in ne le za flikanje to-,
TopChop - enjoy the difference.
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Mojstri hroščarji, s čim se zamaže vare na podvozju?
Da bo bolj jasno kaj mislim, prilagam sliko, nisem nikjer našel, da bi kdo omenjal katero je to tesnilo. A je to sploh potrebno, če je podvozje pobarvano z epoksi barvo?


Slika
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

[smilie=thanx.gif]
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Ja, torej, še zmeri se dela, da ne bo kdo mislil da sem obupal. Gre pa precej bolj počasi kot sem računal, predvsem na račun kroničnega pomanjkanja časa.
Mogoče je kdo med vami vidu da sem dal oglas za karoserijo, pa da malo razložim za kaj gre: ker se počasi približuje čas za odjavo avta iz prometa (in ker bi se že rad kaj vozil :!: ), iščem eno karoserijo ki bi jo lahko dal na podvozje, pa tudi če je rjasta in ne ravno 100% ohranjena.
Na moji bi namreč moral nujno zamenjati vsaj grelne kanale na obeh straneh, pa steno za pedali in prečne povezave pod zadnjim sedežem. Da ne omenjam ostalih lukenj!
Skratka, če kdo ve za kaj takega ali pa če bi kdo rabu podvozje in motor od kakšnega boljšega hrošča ( jaz prevzamem večino stroškov, da ne bo pomote), se zelo priporočam.

LP
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Pokliči me za školjko. 041-870-199
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Hvala Klemen!
Še kdo?
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

No, končno sem se dokopal do dobre školjke! Zdaj se bom ta stare znebil, pa me zanima, če jo kdo hoče - BREZPLAČNO. Gre pa samo za školjko - brez vrat, šip, havb in električnih zadev, blatnike pa dam. Slika je nekje zgoraj, stanje je srednja žalost, blatniki so kar v redu.

Recimo še kakšna 2 tedna bo doma, potem gre na odpad, nahaja se pa na Primorskem. Če koga zanima, naj pošlje ZS.
Slika:
Slika

Drugače bo pa podvozje kmalu končano, prema bo po vsej verjetnosti šla na hujšanje (-5 cm), potem pa seveda sledi še školjka. Ampak jaz sem optimist in računam da se bom do Izole že pripeljal.
Pod:
Slika

LP Marko

P.S. Speedy, če to spada med oglase, sporoči, pa bom zrihtal.
Oddaj odgovor