Obnova mojega hrošča

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Školjka je šla :|to , tako da prosim ne me več zasipavat s prošnjami!

Ma ne, sej se hecam, ni blo nevem kakega zanimanja, pa vseeno rajši vidim da se porabi, kot pa da gre na odpad.
Uporabniški avatar
marcel_mastnak
Ornk hroščar
Prispevkov: 248
Pridružen: Sobota 20.1.2007 17:54:01
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a marcel_mastnak »

lepo ti gre tole od rok to-,
Naj bo pes, auto al pa motor NEMC MORE BIT!
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Malo slik od napredka
Prema je skoraj končana (še bobne poštriham pa bo):
Slika

Še malo bližje:
Slika

To je pa ta nova školjka (od 1300, l. 70):
Slika
Uporabniški avatar
mavs
Ornk hroščar
Prispevkov: 286
Pridružen: Nedelja 4.11.2007 14:28:03

Odgovor Napisal/-a mavs »

lepo.. si sam obnavljal premo??
KOMBIT CHAPTER
...................................
VW T2a panel
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Živjo!

Prema je nova, ker je bila ta stara bolj zanič. Roke so speskane in končniki obnovljeni (Vargalant), novi so "dropped spindles" (še zmeraj ne vem kako se temu reče po slovensko :? ) in še najpomembnejše, premo so zožali (za 5 cm) pri Bug Customs. Jaz namreč nimam varilnega aparata in (logično) ne znam švasat.
Ampak bobne bom pa sam pobarval!

LP
Uporabniški avatar
mavs
Ornk hroščar
Prispevkov: 286
Pridružen: Nedelja 4.11.2007 14:28:03

Odgovor Napisal/-a mavs »

aha, si se kr pošteno lotu, oz tako kot se spodobi (zožana in nižja prema)... Glde drop spindls tudi mene zanima slo izraz, oz. kaj sploh to je in kak je namen :oops:

lp
KOMBIT CHAPTER
...................................
VW T2a panel
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Ja, glede namena ti pa lahko pomagam: avto se zniža za 2,5 incha (dobre 6 cm), s tem da se ohrani geometrija preme kot je original. V bistvu spindli samo "prestavijo" kolo višje. Slaba stran spindlov pa je, da za malenkost povečajo kolotek (mislim da je to celo odvisno od prizvajalca, tile moji ga za 0,5 cm na stran).
Uporabniški avatar
mavs
Ornk hroščar
Prispevkov: 286
Pridružen: Nedelja 4.11.2007 14:28:03

Odgovor Napisal/-a mavs »

to mi je znano, da znižajo... nisem pa vedel da se ohrani geomtrija osi... kako pa to misliš poširijo koloteki?? lahko na sliki pokažeš kje se vidijo spindli??

pa še to.. se vidi kje je prema zožana?? kako pa je s torzijo?? to tudi zožajo??

Da si enkrat razjasnim pojme :?
KOMBIT CHAPTER
...................................
VW T2a panel
CRC
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 372
Pridružen: Ponedeljek 7.11.2005 18:29:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a CRC »

Spindli so premniki. Na premi pa se ne vidi kje je zožana in seveda so zožani tudi vzmetni listi. Ravno to zadnje mora biti narejeno zelo precizno , ker listi določajo pozicijo nihajnih rok glede na sredino preme in s tem tudi naklon koles.
eugene
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 97
Pridružen: Sreda 29.8.2007 10:43:57

Odgovor Napisal/-a eugene »

Kaj nardite tudi novo luknjo na sredini(na vzmeteh) tam kjer pride fiksirana v tisti vrtlivi del? Jaz ne vem al bi šol krajšat z obeh koncov in naredu 2 nove luknje na koncih al da bi jo pomaknu in naredu eno novo luknjo na enem koncu in eno na sredini. Mah v bistvu je dokaj isti šmorn. Prva varjanta se mi zdi malo bolj elegantna ker potem nimaš ene brezvecne luknje blizu sredine. Čeprav dvomim da bi lahko na tisti udolbinici ble kake dovolj velike lokalizirane obremenitve da bi vzmetni listi začeli pokat.
CRC
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 372
Pridružen: Ponedeljek 7.11.2005 18:29:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a CRC »

Ja pa lih ponavad če pokajo pokajo fedri blizu centra, ker so tam sile največje tko da rajši ožaj z obeh strani.
Uporabniški avatar
majkl
Ornk hroščar
Prispevkov: 255
Pridružen: Sreda 5.9.2007 17:31:03
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a majkl »

Mahne napisal/-a:Ja, glede namena ti pa lahko pomagam: avto se zniža za 2,5 incha (dobre 6 cm), s tem da se ohrani geometrija preme kot je original. V bistvu spindli samo "prestavijo" kolo višje. Slaba stran spindlov pa je, da za malenkost povečajo kolotek (mislim da je to celo odvisno od prizvajalca, tile moji ga za 0,5 cm na stran).
Od katere firme so spindli?
CHAPTER Štajerska!
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Po (pre)dolgem premoru je cajt da se spet lotim dela. Zdaj je na vrsti karoserija, malo je za pobrusit in kaj malega za pokitat in potem pobarvat. Sicer nameravam do barvanja delat sam, ampak če je kdo med vami stručko za te zadeve, naj mi pa sporoči ponudbo (na ZS) - za pripravo in pa barvanje. Vsaj okvirno, da vidim če se mi sploh splača sam delat. Ali pa če kdo pozna kakšnega mojstra, najrajši na Primorskem.

LP
Oddaj odgovor