Obnova mojega hrošča

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Za do 300€ dobiš dober aparat na obločne elektrode in zelo slab aparat na Co2
Uporabniški avatar
Simon
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 367
Pridružen: Torek 24.1.2006 11:38:24
Kraj: Slovenske konjice

Odgovor Napisal/-a Simon »

poglej malo na Bolha.com in išči CO2 nakje med 140-190A.To bo za začetnika čisto dovolj pa se pleh lahko variš bp.
rene
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 69
Pridružen: Sobota 29.8.2009 10:10:01
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a rene »

Jaz sem kupil za 200e novega od varstroja (mislim da 140) v merkurju. Z njim sem zašvasal cel avto brez predhodnjega znanja pa še zaenkrat vse drži :lol: . Je pa res da pri debelejših zvarih je potrebno malo počakat da se hladi (v poletnih mesecih) in pa sistem za dovajanje žice bi lahko bil boljši ampak če si začetnik bo pomoje dovolj dober.
Uporabniški avatar
Samo.
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 159
Pridružen: Sreda 23.4.2008 13:42:32
Kraj: Šmartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a Samo. »

še moje menenje: odvisno kaj hhočeš kupit za 2 lete ali za 5-10+ let? in boš z njim delal kar boš hotel?

ko boš kupoval poglej kakšen ma pogon, ker ti hobi program majo tak bol labavo vse skupaj narejeno... pokliči v horjul v varikon oni ti bojo znali najbolje svetovat :wink:
če nimaš svojih sanj, nimaš ničesar
Uporabniški avatar
fušar
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 153
Pridružen: Nedelja 4.11.2007 17:58:55

Odgovor Napisal/-a fušar »

Samo. napisal/-a:še moje menenje: odvisno kaj hhočeš kupit za 2 lete ali za 5-10+ let? in boš z njim delal kar boš hotel?

ko boš kupoval poglej kakšen ma pogon, ker ti hobi program majo tak bol labavo vse skupaj narejeno... pokliči v horjul v varikon oni ti bojo znali najbolje svetovat :wink:
Jaz sem ga pred dobrimi 8 leti kupil pri varikonu ,
z majstrom sva se pomenila za kaj ga potrebujem in priporočil mi je en model in še danes dela enkratno .
Ne glej da boš varil samo pleh ,včasih moraš narediti tudi močnejši var, kar z tem niskocenovnimi ne bo šlo.
LP J&I
.......................
1961 vw T1 v obnovi
1967 VW Hrošč
1975 VW T2b Marjetica
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Hvala vsem. Glede na vse povedano, bom verjetno kupil eno CO2 zadevo, tam okrog 160A, ker ga bom rabil res predvsem za pleh.

LP
Uporabniški avatar
Tine
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 102
Pridružen: Četrtek 12.3.2009 12:06:46

Odgovor Napisal/-a Tine »

Obogatel bo tisti, ki bo izumil takega s katerim boš lahko z isto mašino varil jeklo, aluminij in pivo.
Chapter Štajerska.
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Nazaj na hrošča, za letos je bolj ali manj končan, švasali bomo pozimi. Še par slikc, z raznih kotov:
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Ali mi lahko svetujete kam naj peljem hrošča na optiko? Ali je treba kaj posebnega pazit ali znajo povsod? Po možnosti v Ljubljani ali v okolici.

Hvala in LP M
PRASEC
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 29
Pridružen: Sreda 2.4.2008 19:20:33

Odgovor Napisal/-a PRASEC »

Kaj imaš pa tisto luč na odbijaču, kakšen poseben razlog?

lp
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Ne, niti še ni priklopljena. Sem jo imel doma in se mi je zdelo da lepo zgleda.
Lahko pa še malo naložim: ker ima samo na levi strani zunanje ogledalo, je potreboval nekaj na desni strani, da je zdaj oblikovalsko uravnotežen.
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

Da mi ne bo brezvezna lučka zakamuflirala vprašanja o optiki: ali mi lahko kdo svetuje kje naj naredim optiko za hrošča?

LP M
Uporabniški avatar
Samo.
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 159
Pridružen: Sreda 23.4.2008 13:42:32
Kraj: Šmartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a Samo. »

mislim, da ti morejo narediti optiko povsod. ponavadi imajo v računalniku vw 1200 oz 1300, nameče ti na kolesa tiste oddajnike in z enim ključem nastavi kot prednjih koles. naklona zadnjih koles pa tako ali tako ne gre spreminjat.

če pa v lj ni nikogar, ki bi to znal (težko verjamem), pa narediš z vaservago na neki ravni površini pa si naredu :) oz ti to nardi vsak mehanik - nastavi špuro in kote
če nimaš svojih sanj, nimaš ničesar
smallfish

Odgovor Napisal/-a smallfish »

če je že na tem da ni neke volje vsaj vso barvo zmatiraj in prebarvaj v neko navadno belo in se voziš tak, ko pa bo spet volja pa nanovo daš prebarvat pa je stvar rešena






WoW Gold MapleStory Mesos RS Gold
Uporabniški avatar
Mahne
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 101
Pridružen: Torek 27.3.2007 17:14:05
Kraj: Brkini/Lj.

Odgovor Napisal/-a Mahne »

smallfish napisal/-a:če je že na tem da ni neke volje vsaj vso barvo zmatiraj in prebarvaj v neko navadno belo in se voziš tak, ko pa bo spet volja pa nanovo daš prebarvat pa je stvar rešena
:?: :?: :?:
Verjetno je to letelo na prejšnjega hrošča? Ga nimam več že en cajt...
Oddaj odgovor