Predelava hrosca, nasveti?

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Romeo
Tafrišn
Prispevkov: 3
Pridružen: Sreda 5.3.2008 15:52:47

Predelava hrosca, nasveti?

Odgovor Napisal/-a Romeo »

Zaenkrat sem se lotil malo manjse raziskave na temo beetlov. Tako da sedaj, priblizno vem kaj je kaj :) Pa da obnovim znanje, pa da vi kej popravte ce imam kaksno napacno prestavo.

Top Chop - beetle z znižano streho. Prevec "gangsterski" look zame

Buggy - Nima strehe, samo prednje steklo in predelana karoserija. Not interested.

Roadster - 2 sedeza, brez strehe, ponavadi cabriolet. To mi je usec samo kako je z kabrioleti pri hitrosti 110kmh, 130kmh, 150khm?

Rod Rat - Avto, ki nima nekaterih delov karoserije, ponavadi blatnikov. To mi je tudi usec, samo predvidevam da potem s takim avtom se ne vozi po dezju razen ce je nuja. Vem da je to za nekatere privrzenece beetlov smrtni greh but... shit happens.

Tako da v glavi imam izgled beetla ki je krizanec med rat rodu in roadsterju. Ne vem, kako se to obnese v praksi, kako je z uporabnostjo in koliko zdrzi(nasveti? ce ima kdo sliko taksnega beetla, zazeljeno). Zaenkrat me se zanima koliko stane 1600 motor? Zamenjal bi ga z 1200 in ga se malo "sfrizeru".
Se nekaj, kako se najbolj splaca zacet delat? Najprej motor in vse mehanične stvari, potem karoserija, nato elektronika in nazadnje tapiceranje

Thx za vse odgovore.
eugene
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 97
Pridružen: Sreda 29.8.2007 10:43:57

Odgovor Napisal/-a eugene »

Daj prosim prej ko kaj drastičnega odrežeš se pozanimaj kaj boš lahko homolomo in kaj ne? Top chop- ne, rat rod- ne , bugi- težko, rodster- težko. Nebi raje naredu ven enga kulturnega hrošča. Tipo ena uporabna nižada ene feltne ki pašejo in en soliden motor- dober 1600 je super zadeva. Kateri letnik je že? 74?

Na primr tako klasično:
Slika

Al recimo te odlične feltne, ki so kovane fuchs z porschejev in jih dobiš poceni ker vsi hočejo one druge fuchse. Ampak polirane so prov lepe.

Slika

Ali pa ta na baby fuchs feltnah:
Slika

Ali mogoče je zate kaj še bolj v german look stilu( ta je ful sofisticiran):

Slika

Slika

Al mogoče bolj športno (odmisli da je 1303):

Slika

Tolko lepega se da naredit iz hrošča brez da bi ga razrezal. Prosim dobro premisli preden vklopiš flešarco. Mišljeno z najboljšimi nameni.
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

In pa še Rat look, ki pa v Sloveniji oz. bivši Jugi ni ravno prepoznaven.
Redki jih vozimo in poslušamo "ta brihtne" kako se lahko sploh vsedemo v tak avto.
Posebnosti so določeni detajli, ki so zelo urejeni. Ampak avto na zunaj nasploh izgleda kot ena stara zapuščena škatla.

Slika
izzy
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 65
Pridružen: Torek 22.1.2008 19:48:32
Kraj: Šentjernej (Dolenjska)

Odgovor Napisal/-a izzy »

Ja, meni se Rat look zelo dopade, sam je pa res tako, kot je Klemen reku, da mora imeti tak avto potem nekaj atraktivnega na sebi, da se vidi, da nisi prav en revež, ampak, da pokažeš, da ti je to pač všeč :wink:
Povavadi so to kakšne hude feltne, pa air ride, pa navite mašince tudi ne smemo pozabiti.....
Pač kolikor je žep globok :)

Drugače, pa bi jaz na tvojem mestu iz 1200j šel v izgled German style, ker ima avto tavelike zadnje luči in prednje žmigavce v odbijaču, tako, da ga že to malo pomladi in mu da nek rahlo športen pridih......
TopChop - enjoy the difference.
VeeDub
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 328
Pridružen: Petek 6.1.2006 19:32:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a VeeDub »

hehe, german style iz bosanke :P
No, hec na stran... Tem avtom res paše, če jih mal olupiš lajšt, oz. kroma, daš gor kake lepe feltne (brez problema kake moderne), blatnike poširiš, znižaš podvozje, ter kako lepo barvo in notranjost. Potlej so seveda na vrsti bremze in motor...
Kako zaporedje ter kak budget si lahko privoščiš je pa tvoja odločitev. Malo poguglej po netu, najdi nek stil ki ti odgovarja in naredi.
Seveda ne boš nič kiksnu, če ga spraviš čim bolj v original stanje, ter mu dodaš kake lepe feltnce, ter ga malo približaš tlom... mogoče kak motor, ki zmore današnji tempo vožnje... nič pretiranega. Morš vseeno vedt da se je s hroščem tud 90km/h užitk pelat na morje :D
lp
izzy
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 65
Pridružen: Torek 22.1.2008 19:48:32
Kraj: Šentjernej (Dolenjska)

Odgovor Napisal/-a izzy »

@ veedub, kaj pa bi bilo potem to kar si ti opisal :?
Se mi zdi, da najbolj podobno germanu...
Res pa je malo ironično, da ravno iz bosanca, ampak gre se za obliko (model), iz katerega najlepše izpade german look, ne pa naprimer california ali rat look [smilie=butec.gif]
Sicer pa, vsako tele, ma svoje vesele :lol:
TopChop - enjoy the difference.
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

VeeDub napisal/-a: Morš vseeno vedt da se je s hroščem tud 90km/h užitk pelat na morje :D
lp
TAKOJ PODPIŠEM TOLE! :!:
jan
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 128
Pridružen: Sreda 5.10.2005 20:15:19
Kraj: pristava pri Trľiču

Odgovor Napisal/-a jan »

Karkol boš naredu bo kul, sam ne rat roda.....prosm:):)

lp,jan
Ampak VOLKSWAGEN je pa ZAKON:)
VeeDub
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 328
Pridružen: Petek 6.1.2006 19:32:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a VeeDub »

izzy napisal/-a:@ veedub, kaj pa bi bilo potem to kar si ti opisal :?
Se mi zdi, da najbolj podobno germanu...
Res pa je malo ironično, da ravno iz bosanca, ampak gre se za obliko (model), iz katerega najlepše izpade german look, ne pa naprimer california ali rat look [smilie=butec.gif]
Sicer pa, vsako tele, ma svoje vesele :lol:
Tem avtom res paše, če jih mal olupiš lajšt, oz. kroma, daš gor kake lepe feltne (brez problema kake moderne), blatnike poširiš, znižaš podvozje, ter kako lepo barvo in notranjost. Potlej so seveda na vrsti bremze in motor...
če nis opazu sm se strinju s teboj :wink:
Sicer pa z bosanko sm se sam hecal... tako ironično je :twisted: Drgač je res najbl za to primern.
Oddaj odgovor