Samov hrošček - CENE

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Uporabniški avatar
Samo.
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 159
Pridružen: Sreda 23.4.2008 13:42:32
Kraj: Šmartno ob Paki

Samov hrošček - CENE

Odgovor Napisal/-a Samo. »

Pozdravljeni!
Sem nov na forumu... uglavnem počasi bom začel delat izpit za avto, ker bo šole konc, in doma imamo v garaži parkiranega hrošča 1200j, ki je bil v lasti očeta od mame in od njegove smrti pred 11 leti, se le občasno malo zapelje po dvorišču in jeseni s prikolico 2km do vinograda po grozdje, tako da mašina čist ne zastane... ta avto mi je že od nekdaj dobr in učeraj sma ga z očetom zapeljala nad lukno, tok da sma pogledala od spodaj kako je kaj avto porjaven. dno je skoraj brez rje, prerjaven je samo zadaj pod zadnim sedežem, in na levem boku, ter po robu havbe. avto pozimi ni bil nikoli vožen :eek:-

zanima me kako je sedaj z varjenjem pločevine. kakšno pločevino uporabiti? varjenje ni tak problem ker bi šel do kolega in bi privarila z migvarom, potem lpokital in pobarval bi pa sam.

zanima me tudi kje bi lahko kupil "dihtngo" okrog sprednje havbe ker tam bi blo treba staro potegnat dol zbrusit dol rjo pobarvati in namestiti drugo.

rabil bi tudi nabaviti zajlo od ročne, ker me je oče pred kakšnima dvema letoma malo uvajal v vožnjo in ko je blo blizu hiše se je ustrašil in otrgal zajlo...

drugače končujem tehniško strojno šolo in sem tehniški tip človeka tk da bi se tele rahle obnove lotil sam, zaradi malih stroškov in veselja do dela.


tule še prilagam slike kjer so problematični zarjaveni deli.
bok
Slika
havba
Slika
spredaj
Slika
ORANGE XD
Slika :twisted:

drugače sedeži so pod temi grdimi preoblekami v kombinaciji črnega usnja in žameta


prosim za kak koristen komentar :wink:
Zadnjič spremenil 5, dne Samo., skupaj popravljeno 0 krat.
jan
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 128
Pridružen: Sreda 5.10.2005 20:15:19
Kraj: pristava pri Trľiču

Odgovor Napisal/-a jan »

Še en nov hroščar, super 8) 8) 8) .Glede pleha za karoserijo se načeloma uporablja 0,8 mm.Kar pa se glede delov tiče pa lahko kontaktiraš Tadeja (www.bug-customs.com) pa se zmeni :wink: .

Pa veliko sreče pri obnovi :D .

lp, jan
Ampak VOLKSWAGEN je pa ZAKON:)
Uporabniški avatar
Samo.
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 159
Pridružen: Sreda 23.4.2008 13:42:32
Kraj: Šmartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a Samo. »

počas se boma s speedyu dogovorla glede gumic in zajle :D


zdj me še neki zanima, glede na to da mam doma švas aparat na elektrode in z njimi še nism neki pleha švasu me zanima kko je kj z njim za švasat? a rado hitro prežge pleh?
če nimaš svojih sanj, nimaš ničesar
Herbielovebug

Odgovor Napisal/-a Herbielovebug »

pa se kako hitr sm delu doma en avspuh po 15 min k sm predelavu doma motorcke frcke pa apn6 hee ti priporocam da mas bul avtogen al pa co2 na nitko sm ta zadeva pa kosta 1000e nova jest mam namen jo kupit pa se kladivo za udrtine vn vlect 2000e cerka 8) 8) 8) 8)
Uporabniški avatar
mavs
Ornk hroščar
Prispevkov: 286
Pridružen: Nedelja 4.11.2007 14:28:03

Odgovor Napisal/-a mavs »

jaooo... podnapisi prosim :roll:
KOMBIT CHAPTER
...................................
VW T2a panel
luka32
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 28
Pridružen: Ponedeljek 17.3.2008 8:09:59

Odgovor Napisal/-a luka32 »

FlyMaChInE napisal/-a:počas se boma s speedyu dogovorla glede gumic in zajle :D


zdj me še neki zanima, glede na to da mam doma švas aparat na elektrode in z njimi še nism neki pleha švasu me zanima kko je kj z njim za švasat? a rado hitro prežge pleh?
Jaz imam co2 140A varstroj in morm rečt da je super zadeva. koštal me je pa 200€.
Uporabniški avatar
Samo.
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 159
Pridružen: Sreda 23.4.2008 13:42:32
Kraj: Šmartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a Samo. »

evo elektropocinkan pleh sm dobu tule pr enmu majstru v okolici, ker v merkurju bi lohk dobu sam plato 2x1m, kar je občutno preveč...

naročil sm pa že tut barvo da mi jo nameša po vzorcu pokrova od kesla, tk da bo ista barva in bo težkoopazen prehod barve.

tk da ju3 bom na kritičnih delih pobrusil in porezal stran pleh upasal drugega pol pa v roku tega tedna zapelu avto do kolega pa da se pošvasa pol pa še pobarvam pa bo :D

pridejo ju3 slike
če nimaš svojih sanj, nimaš ničesar
Uporabniški avatar
Samo.
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 159
Pridružen: Sreda 23.4.2008 13:42:32
Kraj: Šmartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a Samo. »

evoga dons sm mu spredi sneu blatnike, sam sm meu mal težav s kabli, tist od spredne luči nikakr ne gre vn tk da sm si ga kr sproti odmiku :lol:

spucano od spredni havbi
Slika

hvala speedy sm dobil danes gumico, potem sem jst in dva poštarja mal kurblal v delavnci, ker sta bla čist navdušena :D

rja je bla tut pod rezervno gumo, kar sm odkril po tem ko sem šel menjat zadno levo gumo, ker zdjšna je bla preperela in je spušala (starost...)
Slika

pod sprednim koncem je postala kar precejšna luknja ker je iz malega rja kar buhala :roll:
Slika

potem desna stran pred operacijo
Slika

leva stran po operaciji
Slika
(potem sem še tja noter kjer nisem mogu spucati rje posesal tiste konce in pošprical z zaščitno barvo

malo razmetan hrošč in njegov rabelj :twisted:
Slika

v petek se bo pa varilo, čez vikend pa pokitalo in pobarvalo 8)
če nimaš svojih sanj, nimaš ničesar
Uporabniški avatar
Samo.
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 159
Pridružen: Sreda 23.4.2008 13:42:32
Kraj: Šmartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a Samo. »

zdj me še sam neki zanima... na kerem mestu je najbol podložit hrošča da se ga pol vzdigne? ker ta dvigalka ko je zrm mi je čudna ko stomater...
če nimaš svojih sanj, nimaš ničesar
volkswagen
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 18
Pridružen: Torek 5.4.2005 0:43:51

pomoč pri manjši obnovi hrošča

Odgovor Napisal/-a volkswagen »

najlažje ti je vzet hidravlično dvigalko pa jo postavit na rob preme je najbolj ziher ker une dvigalke ki so zravenem pridejo na pleh pa je ta ponavadi dotrajan zaradi starosti
KOMBIT CHAPTER
Uporabniški avatar
Samo.
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 159
Pridružen: Sreda 23.4.2008 13:42:32
Kraj: Šmartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a Samo. »

evo desna stran je urihtana 8) bla bi tut leva in spredi ampak je nažalost zmankalo co2, tk da se bo tist delalo v kratkem

Slika

na vratah je tut bil švasan, ker so ble noter lukne... malenkost se vidi rob barve, ker sem abdekal da ni prah iz guna letel po celih vratah ampak tist se še bo spoliralo dol
Slika

tut pod havbo je precej lepš
Slika

jst sm z rezultatom zelo zadovoljen, ker je to moj prvi spust v delanje z avtomobili :)
če nimaš svojih sanj, nimaš ničesar
Uporabniški avatar
Samo.
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 159
Pridružen: Sreda 23.4.2008 13:42:32
Kraj: Šmartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a Samo. »

danes sem mal odprl omaro v delavnici, da pogledam kere konce od hrošča še mam doma...
in sm bil prijetno presenečen
77mm
Slika
kapa motorja
Slika
Slika

fergi
Slika
luči ne bo zmanjkalo
Slika
dihtnge
Slika
štrom
Slika

in še nek konc ki nevem kaj bi naj bil
Slika
če nimaš svojih sanj, nimaš ničesar
Uporabniški avatar
roman
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 125
Pridružen: Sobota 16.9.2006 17:50:29
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a roman »

Ta zadnja slika:platine, ki spadajo v frtajler (slika prej-štrom).
Samo en je: HROŠČ
Oddaj odgovor