nakup

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

stauer
Tafrišn
Prispevkov: 3
Pridružen: Sreda 12.11.2008 21:12:37

nakup

Odgovor Napisal/-a stauer »

Pozdrav vsem.

Sem večni oboževalec hroščev, bil sem lastnik dveh, ki sta bila moja prva avtomobila pred skoraj 20timi leti. Že dlje časa se odločam za ponoven nakup, tako malo za hobi in prosti čas. Ker nisem ne ličar ne mehanik se bojim, da ne bi kupil kakega popolnega krša, saj sam ne bi zmogel večjih popravil. No malo bi ga poskusil opedenat, prostor imam. Tako stalno prverjam na avtonetu, če je kaj zanimivega in da ni v preveč slabem stanju.

Tako sem danes naletel na tale oglas
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2410746#

in me zanima vaše strokovno mnenje. Nameravam se odpravit naredit malo pobližji ogled, me pa zanima, na kaj naj bom najbolj pozoren? Kaj so največje in najpogostejše hibe in kako jih naj preverim?
Aja in seveda, ali kdo avto morda celo pozna in ali je cena OK?

Hvala za odgovore :D
Uporabniški avatar
mavs
Ornk hroščar
Prispevkov: 286
Pridružen: Nedelja 4.11.2007 14:28:03

Odgovor Napisal/-a mavs »

POglej tudi na ebay.at, se vedno najde kaj zanimivega... Pa še odkar smo v eu ni problemov s dokumenti in ostalo papirologijo...
KOMBIT CHAPTER
...................................
VW T2a panel
Anton aus
Hroščar oldtimer
Prispevkov: 1293
Pridružen: Petek 25.2.2005 20:09:11
Kraj: Črnomelj- Izlake
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Slika ponavadi ne pove vse. Se boš mogel odpravit na ogled, napiši kje se avto nahaja morda kje v bližini kakšnega hroščarja pa ti bo šel pogledat folcija.
Drgač pa če greš sam poglej pragove kakšni so pa ne samo od zunaj ampak od znotraj malo tapeciringo dvigni da vidiš pravo stanje. Potem zadnji sedež daj ven pa poglej po vogalih od zadaj iza akuja in na drugi strani.
Če ne poznaš motorjev itak ne boš videl nič razen če ima gl.gred lufta to pa probaš da močno primeš jermenico pa povleči ven in not, če ima dosti lufta potem si zelo blizu generalne obnove motorja.
To je to v par stavkih.
Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com
Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ
Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Uporabniški avatar
majkl
Ornk hroščar
Prispevkov: 255
Pridružen: Sreda 5.9.2007 17:31:03
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a majkl »

To je 1302 tako, da poglej še "sedeže" sprednjih vzmeti oz. vse kaj je pod sprednjimi blatniki-priporočljivo čim manj rje :D
CHAPTER Štajerska!
Uporabniški avatar
hrast
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 37
Pridružen: Sreda 16.2.2005 12:44:24
Kraj: Šm/P ali G.Grad

Odgovor Napisal/-a hrast »

Tudi jaz redno spremljam avto.net... Zato še malo mojih prispevkov. Nekaj lastnikov sem celo poklical, tako iz firbca... :D

Poglej tole... (lastnik tega 1200J je oče od lastnika tistega 1302 s tvojega linka, in menda je pleh dosti bolj zdrav kot pri 1302... torej boljši nakup, čeprav mu slike delajo krivico)

Pomoje dober nakup

Še en pomoje dober nakup (lastnik je rekel 1000€, je pa avtoklepar in ve o čem govori)

Če mu slike ne delajo preveč krivice, SUPER avto za tak dnar

Še nasvet, kaj ne kupit... (pragi gnili, pleh potreben obnove, tip je uporabljal purpeno... :? )

Upam, da te nisem še bolj zmedel... :wink:

PS: nobenega avta ne prodajam jaz ali moji znanci, prodajalcev niti ne poznam osebno. Torej to ni reklama, pač pa moje mnenje o avtih/cenah, ker sem lastnike (vsaj te na linkih) kontaktiral po telefonu...
Sm glih mislu rečt...
stauer
Tafrišn
Prispevkov: 3
Pridružen: Sreda 12.11.2008 21:12:37

Odgovor Napisal/-a stauer »

hvala vsem za nasvete.... uffff

@Anton aus
ja hvala za nasvet kje in kaj pogledat, ma sem se tkoj spomnil na mojga prvega, kje je bil najbolj perel, tko da bom upošteval, thx

@majkl
thx tudi tebi, bom preveril prednji del

@hrast
ja sem poklical lastnika in mi je povedal da sta oba njihova, saj sem opazil da je slikano pred isto hišo. je iz Grosuplja, tako da se bom čez vikend zapeljal pogledat.

je pa res, da je meni bolj všeč 1300, zaradi zadnjih luči in nekako mi dobro dene sprednja havba, ki je bolj ''polna''. Sicer bom pa videl v živo. malo si me sicer zmedel, ker je 1200 ''kao'' boljši, ker mi ni za ta tip. Mi je pa lastnik povedal, da so kupili dva, da bi naredili enega dobrega... hmmm, ne vem no, moram videt.

Sicer pa me zanima še nekaj, ali so v Sarajevu delali samo 1200 tke, tiste z večjimi lučmi zadaj? Lahko hrošče ločiš samo po tem in točno veš da je ta tip iz Sarajeva in so vsi drugi modeli nemškega izvora?

Aja še to. Lastnik pravi da ne ve ali je bil avto že kdaj obnovljen ali predelan. Sam da ne bi bil 38 let star avto še nič obnovljen, vsaj karoserija? Pa tudi 5 prestav ima? Je to možno?

hvala :?
Uporabniški avatar
hrast
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 37
Pridružen: Sreda 16.2.2005 12:44:24
Kraj: Šm/P ali G.Grad

Odgovor Napisal/-a hrast »

5 prestav nima noben... :D

Sta pa to že v osnovi različna modela... 1200 (J) in 1300 ima spredaj torzijsko vzmetenje, 1302 (in 1303) pa ima že posamično vpeta kolesa z vijačnimi vzmetmi na amortizerjih kot sodobnejši avtomobili. 1302 in 1200/1300 ločiš po sprednjem delu (kot si napisal, 1302 je bolj zaobljen). 1303 in 1302 imata enako podvozje, s to razliko, da ima 1303 ukrivljeno vetrobransko steklo in posledično tudi večjo armaturko. V YU niso nikoli delali 1302, samo 1200 in 1300, ki sta imela oznako J (torej 1200J oz. 1300J), 1303J so v Sarajevu menda samo sestavljali.

In ja, 1200J/1300J so imeli samo tavelike zadnje luči, medtem ko so imeli 1302 in nemški 1300 manjše zadnje luči. 1303 (tako nemški kot J) so imeli tavelike zadnje luči).

Bi se še lahko razpisal o razlikah... pa ne bom. 8)
Sm glih mislu rečt...
stauer
Tafrišn
Prispevkov: 3
Pridružen: Sreda 12.11.2008 21:12:37

Odgovor Napisal/-a stauer »

Na žalost mi ni uspelo it pogledat preko vikenda :x , upam da ne bom prepozen če počakam na naslednjega. Službo imam čez teden do 4h popoldan, tako da pred temo ne bi utegnil, ponoči so pa vse mačke črne, tako da si ne upam raskirat.
Uporabniški avatar
hrast
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 37
Pridružen: Sreda 16.2.2005 12:44:24
Kraj: Šm/P ali G.Grad

Odgovor Napisal/-a hrast »

Sm šel jz pogledat avto danes...

Desna polovica podna za zamenjat, desni in pomoje tudi levi kanal za zamenjat, pa še na levi strani podna bi bla mogoče kaka luknica za zafilat... Ostalo je kar v redu. Mogoče sem sicer še kaj spregledal...
Sm glih mislu rečt...
Uporabniški avatar
mavs
Ornk hroščar
Prispevkov: 286
Pridružen: Nedelja 4.11.2007 14:28:03

Odgovor Napisal/-a mavs »

KOMBIT CHAPTER
...................................
VW T2a panel
Uporabniški avatar
mavs
Ornk hroščar
Prispevkov: 286
Pridružen: Nedelja 4.11.2007 14:28:03

Odgovor Napisal/-a mavs »

ta, ki se prodaja na buba forumu ima novo ceno.... samo za info
KOMBIT CHAPTER
...................................
VW T2a panel
eugene
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 97
Pridružen: Sreda 29.8.2007 10:43:57

Odgovor Napisal/-a eugene »

Tista 66 ka zgleda fanj- samo zadnjo haubo treba menjat, ogledala, montirat žmigavce in dat človeški filter gor- al pa dvojne frgazarje. Tista 67 pa bi treba videt kaj dobiš za to ceno- mogoče je kul. Jaz itak navijam za starejše od 67.
Uporabniški avatar
mavs
Ornk hroščar
Prispevkov: 286
Pridružen: Nedelja 4.11.2007 14:28:03

Odgovor Napisal/-a mavs »

A 66ka ima že zadnjo haubo z režo oz izbolklino??

Drugače se pa strinjam s tabo eugene... Škoda za 66ko, da ji manjkajo tile prepoznavni deli...
KOMBIT CHAPTER
...................................
VW T2a panel
eugene
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 97
Pridružen: Sreda 29.8.2007 10:43:57

Odgovor Napisal/-a eugene »

Mod l 66 ima še tadolgo, zaokroženo haubo z široko streho kjer pride lučka od tablice. 67 so jo malo skrajšali in 68 so jo še malo bolj.
Uporabniški avatar
hrast
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 37
Pridružen: Sreda 16.2.2005 12:44:24
Kraj: Šm/P ali G.Grad

Odgovor Napisal/-a hrast »

Tista z buba foruma (l. 67 z 1200 motorjem) zgleda prav fajn. Če je še mehanika tako v redu kot videz, bi za tak gnar kr bla.. :D

Kako je pa z uvozom avta iz Hrvaške? Gre čez carino, plačaš kaj?
Sm glih mislu rečt...
Oddaj odgovor