Začetki s hroščem

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

rošč
Tafrišn
Prispevkov: 2
Pridružen: Četrtek 29.1.2015 19:50:28

Začetki s hroščem

Odgovor Napisal/-a rošč »

Zdravo,

v prihodnosti mislim kupiti enega hrošča in me nekaj stvari zanima:

1.) Ali ga je možno servisirati kar doma. Obstajajo kakšne knjige kjer piše kako ga razstavit in sestavit (doma imam eno za yugota)
2.) Kje se gibljejo cene hroščev

Lp
Uporabniški avatar
SebastjanM
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 135
Pridružen: Ponedeljek 28.3.2005 21:12:57
Kraj: Celje
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a SebastjanM »

1. Ne samo servisirati, tudi obnoviti v celoti! Knjige sicer obstajajo, ampak tudi brez njih se da vse naredit, drugače si pa poglej za literaturo na www.thesamba.com al pa katalog kako je hrošč narejen http://www.vw-classicparts.de/frame.pl?technik.htmlurl
2. Cene se pričnejo pri 20 tisočakih za kakšne slabše 1200j, znajo pa skočit tudi do miljona in preko, seveda za kakšen boljši model (lahko cabrio) in ponavadi narejen v Nemčiji. Predlagam tole povezavo:

www.avto.net in pa seveda na forumu pod temo prodam


lp
Moj hrošč dela brum brum, ko ga naštelam dela brumbrumbrumbrum
rošč
Tafrišn
Prispevkov: 2
Pridružen: Četrtek 29.1.2015 19:50:28

Odgovor Napisal/-a rošč »

hvala za tele informacije. Zdaj pa še nekaj. Že dolgo nazaj sem slišal da se da vanj vgraditi razne dele iz drugih avtomobilov in sicer nej Porschejov motor in armaturno ploščo. A kdo ve kateri motor. Pa če veste še za kakšne zanimive vgradnje.

hvala in Lp
Uporabniški avatar
Pero
Ata s harmonko
Prispevkov: 455
Pridružen: Torek 8.2.2005 13:05:28
Kraj: Naklo
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Pero »

Kolikor sem jaz informiran glede Porschejevih motorje pride veliko predelave zadaj kjer vstaviš motor. To se prej pozanimaj!
Trenutno samo ljubitelj VW HROŠČ in TRANSPORTER T1 in T2 to-,

:wink: :wink: :P :P

LP Pero
Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Od Porscea pride v poštev samo iz modela 914, ki je praktično typ 4. Seveda brez hujših predelav. Armaturko pa dobiš pri kakšni firmi ki izdeluje tudi plastične blatnike. Paše pa najbol v model 1303. lp.
Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Kakšna pa je potem razlika če vgradiš porschejev motor :roll:
Uporabniški avatar
SebastjanM
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 135
Pridružen: Ponedeljek 28.3.2005 21:12:57
Kraj: Celje
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a SebastjanM »

Anonymous napisal/-a:Kakšna pa je potem razlika če vgradiš porschejev motor :roll:
? Hrošč 1200 ma 34 KM, 1600 pa okol 55. Porsche? Veeeeliko več. Seveda lahko pa tut friziraš hrošča..
Moj hrošč dela brum brum, ko ga naštelam dela brumbrumbrumbrum
Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Tudi kakšna mašina od Porschea 356 ali 912 bi prišla v poštev. Pri original typ 4 se konji začnejo nekje pri 80KM, 356 so prišle z 1600 do 100 konj. ©e vedno se najbol splača rihtat typ1 al pa typ4, ker so porsche-jevi deli hudičevo dragi.
Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Kje pa bi potem lahko dobil katerega od motorjev ki bi pasali notr in koliko približno bi to stalo :?:
Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Za typ4 najdi kakega kombija (mora imet že enojno šipo spredaj) , al pa VW411/412. Za Porschejeve motorje boš pa mogu čez mejo ( Avstrija, Nemčija) tam je največ te robe.
Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

še nekaj me zanima preden se lotim. Ali so več vredni hrošči ki so čimbolj originalni, torej samo prenovljeni, ali taki ki so nenavadni: cabrio, športni... :?
Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

ah jst to itak mislim delat zaradi svojega veselja (prvi avto) potem pa bom pač postavil neko ceno (malo višjo) in če mi bo to kdo ponudil mu ga bom prodal, drugače pa ga bom še naprej vozil :wink: Mislil sem pač kaj bi bol cenili. Če bi bil čimbolj originalen ali neka predelava (kupe..)
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Speedy napisal/-a:Če je letnik pod cca 1965 je bolj original :lol:
... spuščen z 2.0 mašino! :lol:
Oddaj odgovor