Električna inštalacija

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Z1200j
Tafrišn
Prispevkov: 4
Pridružen: Nedelja 16.11.2014 20:41:10
Moja vozila: Hrošč 1200j

Električna inštalacija

Odgovor Napisal/-a Z1200j »

Pozdravljeni,
sem nov na forumu in zadnjih nekaj mesec tudi lastnik Hrošča 1200j letnik 1976. Danes sem naletel na sledeči problem. Ko sem dal kontakt mi je prekurilo varovalko št. 11 in v kabini se je pojavil bel dim. Pogledal sem v pod prednji pokrov in opazil, da mi je na črnem kablu, ki povezuje varovalko št. 11 in ključavnico za vžig, izolacijo dobesedno scvrlo. Na terminalih iste varovalke sta priklopljena še 2 črna kabla, ki sem jih kasneje po zamenjavi kabla ključavnice odklopil in še enkrat dal kontakt. Tokrat do stika ni prišlo in obe lučki na števcu sta se prižgali. Ker nisem vedel čemu črna kabla služita sem probal prižgati luči, da vidim ali delujejo, v tistem trenutku mi je ponovno prekurilo varovalko in izpod pokrova se je dvignil gost bel dim. Opazil sem, da mi je sedaj zasmodilo izolacijo na kablih, ki so prikljopljeni na stikalo vseh štirih smerokazov.
Pregledal sem že kar nekaj električnih shem na forumu TheSamba a nobena nima identične vezave kot pri mojem Hrošču. Prilagam tudi fotografijo terminala na katerega so priklopljeni trije kabli, ki mi povzročajo stik. Črna kabla, ki sem jih odklopil gresta gresta v sivo izolacijsko cev in v kabino avtomobila na voznikovi strani.
Prosim za kakeršen koli nasvet saj nočem preveč eksperimentirati in povzročati dodatne škode na kablovju.

Slika
Z1200j
Tafrišn
Prispevkov: 4
Pridružen: Nedelja 16.11.2014 20:41:10
Moja vozila: Hrošč 1200j

Re: Električna inštalacija

Odgovor Napisal/-a Z1200j »

Hvala za odgovor! Danes sem rešil napako. Celotna škatla z varovalkami je bila slabo privijačena in so mi na eni strani konakti tikali v karoserijo :roll: pa še pokrovček varovalk je mankal. Skratka sedaj deluje!
Oddaj odgovor