Poletna turneja

Srečanja izven Slovenije.
Meetings outside of Slovenia, you can add your meeting here.

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Uporabniški avatar
Skrjanc jr.
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 379
Pridružen: Četrtek 10.2.2005 11:24:25
Kraj: ®irovnica

Poletna turneja

Odgovor Napisal/-a Skrjanc jr. »

Pozdravljeni!

Glede na to, da je srečanje v Belgiji prestavljeno na september, avgusta imam pa namen narediti "turnejo" po evropi sem malo pobrskal po internetu in sestavil nek osnutek potovanja, h kateremu ste vsi člani in kolegi povabljeni, da se pridružite.

Torej, štartali bi nekje v sredo, 6.8.2008 zjutraj in začeli svojo pot proti Stuttgartu (640 km), kjer bi prespali v hostlu, naslednji dan bi sledil ogled muzeja PORSCHE (mogoče celo proizvodnja, treba se prijaviti), ogled mesta in zanimivosti. V petek zjutraj bi nadaljevali svojo pot proti Nizozemski, kjer bi se udeležili srečanja zračnohlajenih VW ( www.kcnlimburg.nl ) (475 km), ki se odvija čez vikend. Po srečanju bi se v ponedeljek zjutraj odpravili proti Amsterdamu (160 km), kamor bi prispeli nekje tekom dneva, sledi ogled mesta in spanje v hostlu. Pot bi nadaljevali v torek zjutraj in sicer proti Londonu (504 km), kjer bi si vzeli kak dan več za ogled mesta, kakšnega VW muzeja ipd. Britansko prestolnico bi zapustili v petek zjutraj in se napotili proti VW FESTIVALU, 410 km severno od londona ( www.vwfestival.co.uk ), prihod petek zvečer, odhod v ponedeljek zjutraj in sicer tako, da bi v treh dneh prevozili 1800 km poti nazaj (seveda s postanki) in priletimo v sredo direktno nazaj na naše srečanje Lesce-Bled, morda še koga s seboj pripeljemo...

Tako, poti vse skupaj po teh planih je približno 4000 km, kar se res sliši veliko ampak glede na to, da je razpotegnjeno na 14 dni mislim, da bi se dalo lepo izpeljat. Torej, če računam porabo našega kombija (10l/100km) nanese to cca. 400l goriva po avtu, kar je nekje z malo rezerve okoli 600 eur za bencin. Hostli stanejo nekje v povprečju 30-40 eur / noč (v hostlih bi prenočili na poti gor 6 noči, kar v najdražjem primeru nanese cca. 250 eur), potem so tu še cestnine, mostnine, trajekt ipd, kar se moram še pozanimati. Torej stroškov poti v grobem je po mojem mnenju nekje dobrih 1000 eur po avtu, seveda je pa potem tu še hrana, pijača, vpisnina na srečanjih, in drugi stroški...

Torej, če je kakšen interesent za turnejo se lahko javi tukaj, po ZS, na sestanku itd.

Seveda pa je to le osnutek v grobem in se lahko marsikaj še spremeni ---> več glav več ve

Lp, Skrjanc jr.
1968 Karmann GHIA
1972 1303
Uporabniški avatar
DREJA
Dizelaš
Prispevkov: 310
Pridružen: Torek 15.2.2005 11:45:58
Kraj: Zagorje ob Savi
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a DREJA »

Ja, zanimivo...
Zravn rabiš pa še enga financ ministra...
Moje misli včasih ne samo, da tavajo naokoli,
ampak me popolnoma zapustijo...
Oddaj odgovor