Fotoreportaµa iz Spa Francorchamps

Srečanja izven Slovenije.
Meetings outside of Slovenia, you can add your meeting here.

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Fotoreportaža iz Spa Francorchamps

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Tako!
Končno je prišlo do tega, da sem se spravil narest malo fotoreportaže iz največjega meetinga v Evropi, t.j. Spa - Belgija na katerem sem bil tretji vikend v avgustu.

S VW kombijem so se najprej iz Hrvaške odpravili moji prijatelji in me pobrali v Ljubljani! In prvi večji postanek smo imeli v Ulmu.

S tem kombijem smo potovali 19 ur iz Ljubljane do Spa-ja.
Slika

Seveda smo se morali vsi iz kombija slikati pred katedralo.
Slika

Ko pa smo prišli v Spa smo pač razvili zastave! Hrvatov je bilo 7 in so pač imeli večjo zastavo. Jaz sem bil eden in... No, važno, da je naša zastava bila tam!
Slika


Ko smo v četrtek ob 18. uri prišli na meeting place smo imeli številko 249 in pogled na sosede iz Anglije je bil tak.
Slika

Resnično so sedaj v modi Rat Look avtomobili. Nikakršna karoserija in v nulo zrihtano podvozje s feltnami vred!
Slika

V modi je pa tudi tale avto (samo če je spuščen)
Slika

Tale slike mi je ena najboljših! ©tevec v kombiju kaže 240 na uro! Koliko konjskih moči ima pod havbo ve samo lastnik!
Slika

FRIDOLIN. Delan izključno za nemško in švicarsko pošto. Na meetingu sta bila samo dva. (Jaz sem videl samo 2, verjetno je bil še kakšen zraven)
Slika

Tale kombi je imel notranjost zelo urejeno, po zunanjosti, ga pa sami presodite.
Slika

Ob vseh teh avtomobilih ni manjkalo tudi original speedstarja imenovanega Hebmüller. Tale je res zakon!
Slika

©e en VW kombi, ki je videl verjetno že veliko sveta.
Slika

Seveda so tam prodajali tudi stvari, ki so moja najšibkejša točka! Prodajali so modelčke hroščev in ostalih zračnohljajenih VW. No in tako jih je odšlo 8 z menoj v Slovenijo.
Slika

Če bi vi videli na kaj sem tegale tipa pregovoru, da je delal s tem kombijem nebi verjeli. Kobmi je podaljšan za 20 cm. In ko je štartal je za sapo potegnil 10m črte z novimi gumami. Ko sem ga vprašal, če se mu jih ne zdi škoda je rekel, da ne. Na vprašanje koliko ga je že pognal po cesti je rekel, da s tretjo 160 km/h in da več še ni šel nikoli! In kaj vsebuje takle kombi v svojem zadku.....
Slika

...V8
Slika

Raznovrstne Hot Road predelave.
Slika

Ali pa pick up.
Slika

Vsi ljudje gor se na prostoru vozijo okoli v stilu JUST CRUISING.
Slika

Enkraten originalen "brecel" z dvojnima oknima zadaj in smerniki, ki padejo ven v stebrih.
Slika

Ljudje pa se spomnijo marsičesa in zato se je nekdo spomnil narediti tudi hrošča s tremi vrati (na drugi strani ima samo ena vrata)
Slika

To pa je par iz Zagreba. On jo je zaprosil pred 3000 ljudmi v šotoru z muziko. Korajžen ne?
Slika

Kot sem omenil se ljudje spomnijo veliko neumnosti. No tale je ena takih, ki jo pripeljejo gor s prikolico samo za "JUST CRUISING".
Slika

How low can U go? :) Tako se vozi. Ni hidravlike tukaj!
Slika

Tole pa narediš iz dveh ali treh kombijev. Kombi limuzino!
Slika

Eden najlepših spominov na potovanje. Vožnja po pisti F1 Spa Francorchamps.
Slika

Na krog smo se pripeljali in se ustavili. Ko gre mimo tebe najmanj 1500 hroščev, kombijev, buggyev in karmanc greš za njimi oni pa te že ob strani čakajo, da se boš ti peljal mimo kot so se oni prej! Res lepo doživetje!
Slika

Ko sem videl tega, sem ostal brez besed. Kot bi ga ravnokar pripeljal iz skednja. Na vrhu je imel kuro v kletki notri pa pri sovoznikovih nogah dva živa piščančka! Res nisem mogel verjeti!
Slika

©e en pogled med avti na pisti.
Slika

In pa ravnina pred tribunami.
Slika

Takole, taka pa je bila ekipa na pisti. Seveda sem spet moral sleči brezrokavnik, da me nebi kdo zamenjal s Hrvati! :)
Slika

No tako! Veliko vam še nisem povedal (ker se nisem spomnil) in veliko vam še ni sem pokazal! Tako stvar je potrebno doživeti; avtomobile, ki jih lahko vidiš samo v muzeju, mašine s turbinami, avtodele, za katere sem misli, da se jih sploh več ne dobi!
Mislim, da se vam lahko malo sline cedijo!
Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Bravo Klemen! Zelo dobra reportaža! Zanimiva tudi za nas, ki nismo 100% ljubitelji hroščev!
Uporabniški avatar
FiLe
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 375
Pridružen: Ponedeljek 11.7.2005 10:46:48
Kraj: POLŠNIK

Odgovor Napisal/-a FiLe »

Bravo! Odlična fotoreportaža!
Verjamem, da bo drugo leto v Lescah tudi približno nekaj takega :lol: :lol: :D :) :o :?
KAKO MALO JE POTREBNO, DA JE ČLOVEK SREČEN!
Uporabniški avatar
Špela
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 171
Pridružen: Petek 25.2.2005 13:13:16

Odgovor Napisal/-a Špela »

Zelo si se potrudil! smiley32.gif

Meni je najbolj padel v oči tale hrošč:

Slika

Res je 'originalen'! V njem sta bili tudi dve živi rački, kar je Klemen ujel s svojo kamero. :D
Aja, pa na strehi v kletki je živa kokoš. :lol:
Uporabniški avatar
bender
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 72
Pridružen: Ponedeljek 31.10.2005 19:41:22

Odgovor Napisal/-a bender »

greste letos tudi na zbor v Belgijo?
Uporabniški avatar
Klemen Klemen
Kokl (We deliver aicooled VW toys)
Prispevkov: 3237
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 19:35:40
Kraj: Šmartno pod Šmarno goro (otherway in the land of aircooled dreams and imagination)
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a Klemen Klemen »

Na žalost je letos srečanje na isti termin kot naše 15. Mednarodno srečanje Lesce -Bled, tako, da verjetno drugo leto s svojimi avtomobili in ekipo iz Hrvaške!
Oddaj odgovor