Izdelava Buggy-a (spet nove slike str.2)

Ostali VW; buggy, trike, 181, swimm,...

Moderator: uredniki

Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Izdelava Buggy-a (spet nove slike str.2)

Odgovor Napisal/-a smrco »

Lep pozdrav...

Mene pa zanima ce bi mi kdo znav povedat kje bi dobil tako karoserijo za buggya kot je spodej na sliki? Vsaj priblizno taka nej bi bla no, ker te ki se najvec pojavljajo v sloveniji mi niso ravno najbol usec.

Slika
Slika
Slika

Enkrat sm slisav, da so jih prodajali na srecanjih v srbiji, sam to je sam govorica ki mi je prsla na usesa...ne me za besedo drzat ce sm cist mim butnu s temle :D :D
Zadnjič spremenil 4, dne smrco, skupaj popravljeno 0 krat.
PlayBoy & PlayBug!!!
Tomy
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 23
Pridružen: Sobota 11.8.2007 17:06:22

Odgovor Napisal/-a Tomy »

Zdravo

Mogoče ti pride tole kej prav, čeprav ne vem če je iste oblike kot ga ti iščeš.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1637754#

Lp

Simon
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

Ravno s tem k ga prodaja se menim da bi ga kupu, sam mi karoserija ni vsec pa sm mislu dat drugo gor. :D

Hvala vseeno... ;)
PlayBoy & PlayBug!!!
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

Eto mamo buggya doma :D Sicer je lih ta karoserija, ki mi ni najbol usec, ampak jo bomo mal predelal pa bo. Upam da mi projekt uspe spelat skozi homologacijo in vsa jajca, ki jih to za sabo potegne. Karoserija se nikoli ni bla rablena in je se v tovarniskem spric kitu, je pa stala kar nekej let pod eno strehco skupej s skrajsano sasijo. Cena je bla 200 evrov, zato sm se tut odlocu da bomo sli skozi z varjanto brez papirjev in jih bomo pac pol sami rihtali. Se ena slikca za zacetek ;)

LP

Slika
PlayBoy & PlayBug!!!
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

PS: Sm pozabu omenit...ce ma kdo sprednjo premo komplet z spindli lahko brez polza. Pa volanski drog komplet z ključavnico pa vsemi stikali bi tut rabu. Pa komplet elektriko od hrosca, pa rocno zavoro, pa se prestavno rocico in pa komplet stopalke. Pa če kdo slučajno ve kdo bi mi naredu sprednjo sipo za buggya bi mi tut prov prislo. :D mislm da je to vse...vsaka informacija prav pride...hvala!!!
PlayBoy & PlayBug!!!
bugy69
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 65
Pridružen: Ponedeljek 22.1.2007 16:11:09

Odgovor Napisal/-a bugy69 »

Jaz mam enega hrosca. Za sipe pa ti lahko pomaga file.
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

Sej res...jest sm od fileta kupu svojga hrosca, pa se zdej spomnem, da ma res buggya. Ga bom kontaktiru mal ;) Hvala!
PlayBoy & PlayBug!!!
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

No da malo obvestim kako napreduje...nekaj slik:

Jutri gre poden na cinkanje v Mursko Soboto, zato se ne zgrazajte kako je rjav, ker kmalu ne bo vec :lol:

Podvozje je blo treba najprej razsirit na vsako stran 10cm:
Slika
Slika

Narest nov okvir:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Sledil je 2mm po meri narjen poden:

Slika
Slika
Slika

Potem so na vrsto prisla koncna dela, polnjenje vseh lukenj, ki so ostale:

Slika
Slika

No za konec pa se pregovor: Kdor dela naj tudi je!!!

Slika

Tolko zaenkrat...treba je samo se zbrusit vse zvare danes, jutri pa kot ze receno na lepse :D
PlayBoy & PlayBug!!!
fritz
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 38
Pridružen: Ponedeljek 4.7.2005 12:54:52
Kraj: primorska

Odgovor Napisal/-a fritz »

vse pohvale za dosedaj videno. z zanimanjem bom spremljal nadaljevanje projekta. karoserija je pa karman ahs imp. ce jo bos zadaj malo porezal, eventuelno tudi prednje blatnike, ce dobis se stranska rebra bo kar zanimivo.
glede prednje sipe imas pa danes na izbiro malo morje zadnjih havb in lahko samo izbiras; kot, velikost, zaobljenost, obliko. kar ti srce pozeli. elegantno in enostavno. manx meyerja bos pa pri nas tezko dobil.

lpf
I really like your peaches, when i shake your tree
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

Hvala za pohvale...

Odkar sem nazadnje pisal smo poden dobili z cinkanja, in ga pobarvali...slike sledijo v naslednjih dneh.
Tudi motor je narocen iz amerike od SCAT-a long block z street eliminator glavami in malo bol ostro odmicno gredjo...bo zadeva sla na zadnje pomojem :D Feltne in gume so tudi na ladji iz amerike ze...se kar dogaja no...samo tut €€€ kar frcijo neznano kam :P
PlayBoy & PlayBug!!!
VeeDub
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 328
Pridružen: Petek 6.1.2006 19:32:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a VeeDub »

Tudi motor je narocen iz amerike od SCAT-a long block z street eliminator glavami in malo bol ostro odmicno gredjo...
Hudo :twisted: Kok bo pa prostornina?
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

90,5 x 69 torej ce prav racunam okoli 1776 ccm. Je pa motor res tip top, z protiutezno glavno gredjo, sportnimi glavami kot sem ze omenil, aluminij blok za daljso zivljensko dobo, full flow pumpa, dog house hlajenje z hladilnikom olja, olajsan vztrajnik, 1:25 orglice, SCAT olajsani drocniki, chromoly blajerce, vse kar je mozno kromirano itd, itd...
PlayBoy & PlayBug!!!
VeeDub
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 328
Pridružen: Petek 6.1.2006 19:32:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a VeeDub »

škoda da nis strokerja uzeu. Cene niso bistveno večje, ga je treba pa za isto moč pri isti prostornini (beri približno isto) manj rolat. Drgač nabirata navor, pa drgač prihajata do konjev. Sej če maš not dobre dele se ne boji obratov :D
Drgač pa, to mi deli :twisted:
Uporabniški avatar
smrco
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 313
Pridružen: Petek 10.3.2006 13:12:04
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a smrco »

Kasna je pa razlika med stroker pa mojo masino? A ma vecji hod al kaj?
PlayBoy & PlayBug!!!
VeeDub
Ornk hroščar, k skoz tle visi
Prispevkov: 328
Pridružen: Petek 6.1.2006 19:32:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a VeeDub »

Jp, povečan hod bata... Se pravi da z stroker glavno gredjo na isti premer bata povečaš prostornino. Pa v nizkih obratih je več navora, zaradi daljšega hoda glavne gredi. Praktično pri istih obratih bat po cilindru hitreje potuje.
Oddaj odgovor