Starejši hrošč

Vse v zvezi s hrošči

Moderator: uredniki

Oddaj odgovor
Uporabniški avatar
OLD
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 53
Pridružen: Četrtek 7.8.2008 8:27:05
Kraj: med belokranjskimi griči

Starejši hrošč

Odgovor Napisal/-a OLD »

Pozdravljeni!
Sem nov na forumu, katerega prebiram že kar nekaj časa. Ko sem bil še mlajši sem imel VW-ja 1200, letnik 1963. Res je bil v slabem stanju. Tako sem podlegel stalnemu prigovarjanju staršev in sem ga prodal. :( Vedno mi je bilo žal za njim. Bil je svetlo moder z belimi usnjenimi sedeži, števec v miljah, mali prvi žmigavci, mala lučka za tablico, kljuka havbe v obliki T, brisalci na desno zloženi, ventil za gretje pri menjalni ročici. Kupil sem ga v Logatcu, Prodal pa v Velenje. kar je je. Tako sem dolgo vzdihoval za drugim in ga tudi kupil. res je bilo doma vse narobe a se je počasi tudi umirilo. Je letnik 1964, ima večje prve žmigavce, široko lučko za tablico, ročko za havbo na gumb, gretje na dve ročki izza menjalne ročice, brisalce na levo. Zanima me, kdaj se so menjale te finese, saj vidim dostikrat mlajši letnik z malo lučko za tablico in obratno, pa tudi žmigavci so montirani različno. Zanima me tudi do kdaj so bile feltne polne oz. so z luknjicami po srednjem delu feltne. Mislim, da so tudi okrasni pokrovi pri luknjičastih plitvi. So tudi preme in zavore kaj drugačne? Sam prisegam na originalnost in me srce boli ko vidim različne predelave. Sicer pa imajo vsake oči svojega malarja. Ker vidim, da vas je veliko strokovno podkovanih, upam da bo kaj razlage.

Hvala in lep pozdrav!
vw je kot vino, starejši je-boljši je
borut
Hroščarski vajenc
Prispevkov: 49
Pridružen: Ponedeljek 7.2.2005 7:23:22
Kraj: Novo mesto
CONTACT:

Odgovor Napisal/-a borut »

Poglej še tu mogoče najdeš kaj koristnega.

www.thesamba.com


lp Borut


Kje pa so ti griči?
Uporabniški avatar
OLD
Hroščarski pripravnik
Prispevkov: 53
Pridružen: Četrtek 7.8.2008 8:27:05
Kraj: med belokranjskimi griči

Odgovor Napisal/-a OLD »

Kaj ko imam šele na novo internet, ko smo pa Bogu za hrbtom.

Zato pa po teh gričih rastejo vinogradi, med njimi pa včasih tudi zapelje kakšen vw.

Mogoče kakšna e-povezava?

Lp...
vw je kot vino, starejši je-boljši je
Oddaj odgovor